20.05.2024, 15:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Rok 2025 przyniesie nam iPhone'a 17 Slim?

Plotki wskazują na to, że linia smartfonów Apple doczeka się sporego odświeżenia w przyszłym roku.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Za pogłoskami o wypuszczeniu na rynek odchudzonych i bardziej smukłych iPhone'ów odpowiada serwis The Information. Wedle jego redakcji, „iPhone'y Slim” zadebiutują w przyszłym roku wraz z resztą modeli z serii 17. Smartfony te jednak nie będą należały do najtańszych, jako że cena wersji Slim ma przekraczać tę, którą do tej pory opatrywane były nowe iPhone'y Pro Max.


Chudy iPhone

To, że gigant z Cupertino postanowił obrać kurs na projektowanie cieńszych (pod kątem rozmiaru) produktów, zdaje się potwierdzać niedawna zapowiedź odświeżonej wersji iPada Pro. Grubość tych tabletów wyniesie zaledwie 5,3 mm, co jest sporym przeskokiem względem poprzedników.

Jak zaznaczyło w swoim tekście The Information, mimo że plan odnośnie do stworzenia „iPhone'a Slim” pozostaje przy życiu, wciąż nie osiągnięto konsensusu co potencjalnego wyglądu sprzętu. Źródła serwisu wskazują na to, że projektanci wciąż rozważają implementację wielu elementów i założeń, a niektóre z nich wzajemnie się wykluczają. Część designerów chciałaby, aby smartfon został wyposażony w aluminiową ramę, inni z kolei starają się przeforsować pomysł umieszczenia tylnych obiektów na środku urządzenia.

Jak już zostało napomknięte, liczne zmiany mają dotknąć także wszystkich modeli iPhone'a 17. Do grona tych zmian zaliczyć można m.in. mniejszą wyspę dynamiczną i usprawnienia przedniego aparatu. Każda z wersji, z wyłączeniem Pro Max, prawdopodobnie zostanie przy tym wyposażona w aluminiową konstrukcję, a przynajmniej na to wskazują informacje pozyskane przez serwis 9to5Mac.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów950

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze