21.03.2024, 12:00Lektura na 2 minuty

Riot zrestartował prace nad MMO w świecie League of Legends

MMO w uniwersum League of Legends zostało zapowiedziane w 2020 roku. Okazuje się, że przyjdzie nam na nie jeszcze poczekać.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Prawie 15 lat – tyle czasu żyjemy razem z League of Legends. Przez ten czas marka rozrosła się do rozmiarów, których nie spodziewali się zapewne sami twórcy. W końcu należało spodziewać się ekspansji na inne gatunki i dzieła kultury. Za przykłady mogą posłużyć serial Arcane, Project L, a właściwie od niedawna 2XKO oraz tytuł MMO, który…

No właśnie, co dzieje się dookoła tej produkcji? Na podstawie niedawnych doniesień można stwierdzić, że niezbyt dobrze. Informacjami dotyczącymi stanu projektu podzielił się ze światem współzałożyciel Riot Games, Marc Merill.


Jakiś czas temu, po wielu namysłach i dyskusjach, postanowiliśmy całkowicie zresetować kierunek produkcji. Nie była to łatwa decyzja, jednak potrzebowaliśmy jej. Wstępna wizja nie różniła się za bardzo od tego, w co możecie dziś grać.


Marc Merill

Wiceprezes Riotu stwierdził, że przez ostatnie cztery lata zespół odpowiedzialny za MMO przygotował standardowego reprezentanta gatunku, który nie wyróżniał się niczym szczególnym, poza klimatem świata League of Legends. Postanowiono więc doprowadzić do zmian. Dotychczasowy dyrektor wykonawczy, Vijay Thakkar, został przeniesiony na stanowisko reżysera technicznego, a jego miejsce zastąpi Fabrice Condominas. Przez Lata zdobywał doświadczenie w BioWare przy serii Mass Effect oraz miał swój udział przy powstaniu Star Wars: Squadrons.


Pamiętajcie, że brak informacji to dobra wiadomość. Oznacza to, że ciężko pracujemy, oddając nasze serca i dusze dla projektu, który mamy nadzieję, że pokochacie.


Marc Merill

Marc Merill ogłosił również, że o produkcji może być cicho przez najbliższe kilka lat. Tłumaczy to rozpoczęciem od nowa prac nad grą oraz zapewnieniem przestrzeni do stworzenia możliwie najlepszego produktu. Na koniec podziękował fanom za wyrozumiałość i wsparcie w trudnym dla zespołu okresie.

Odpowiedzi pod wątkiem na platformie X w większości okazują wsparcie twórcom w tej sytuacji. Nie brakuje jednak wpisów krytykujących Riot za zmarnowanie prawie 4 lat pracy nad MMO w świecie League of Legends.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów381

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze