9
10.02.2017, 12:32Lektura na 1 minutę

Resident Evil VII sprzedał się jak ciepłe bułki

Co wcale nie znaczy, że wujek Capcom (na zdjęciu pierwszy od lewej) jest zadowolony.


Mateusz Witczak

Całkiem niedawno kolega Cursian donosił, iż siódmy Resident trafił do sklepów w nakładzie 2,5 mln egzemplarzy. Wystarczyły jednak dwa tygodnie, by liczba ta zwiększyła się do 3 milionów (cała seria rozeszła się dotychczas w 76 milionach sztuk!).

Nie znaczy to jednak, że jest się z czego cieszyć. "Piątka" w raptem tydzień osiągnęła wynik rzędu 4 mln, "szóstka" zaś – 4,5 mln. Wedle wcześniejszych szacunków Capcomu przed końcem roku podatkowego (tj. przed 31.03.2017) siódma odsłona powinna dobić do czterech milionów egzemplarzy.

Czy warto pomóc wydawcy w osiągnięciu ambitnego rezultatu? Naszą recenzję tytułu znajdziecie w aktualnym wydaniu CDA. Cross podszedł do gry z entuzjazmem, choć był daleki od hurraoptymizmu. Jak pisze:


Nie jestem fanem stwierdzeń w stylu "Resident Evil powrócił". W moim przekonaniu każda odsłona serii z numerkiem na końcu oferowała coś nowego i interesującego, czy to fanom horroru, czy akcji. Nie da się jednak ukryć – takiego survival horroru nie było od lat.Czytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3463

Obserwujących21

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze