31.07.2023, 17:00Lektura na 2 minuty

Remnant II: Kontynuacja przyciąga dwa razy więcej graczy niż „jedynka”

Remnant II miał w szczytowym momencie ponad 100 tysięcy graczy na Steamie.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Remnant jest bardzo interesującą produkcją: Gunfire Games wzięło popularny format soulslike i zaadaptowało go pod broń palną. Nietypowy twist dla gatunku został ciepło przyjęty, zyskując na Metacriticu oceny na poziomie 78%. Kontynuacja utrzymuje poziom swojego poprzednika, sięgając nawet bariery 80% wśród recenzji dziennikarzy.

Również gracze doceniają nowe dzieło Gunfire Games. Według SteamDB w Remnanta II w tym samym momencie gra tyle samo osób, ile jedynka osiągała w szczytowych momentach. Kontynuacja również w rekordowym momencie przebiła pułap stu tysięcy graczy jednocześnie. Jest to ponad dwa razy więcej niż wspomniany wcześniej szczyt popularności Remnant: From the Ashes.

Remnant comparison SteamDB

W zestawieniu z innymi tytułami na Steamie również wygląda to obiecująco. Produkcja cieszy się większym zainteresowaniem niż np. Battlefield 2042, Call of Duty: Modern Warfare II oraz niedawno wydany na PC Rachet & Clank: RIft Apart.

Tak duży sukces Remnanta II nie mógł pozostać bez komentarza twórców. Ben Gabbard w specjalnej notce na Steamie dziękuje graczom za zainteresowanie oraz obiecuje dalsze prace nad rozwojem gry.


Opublikowaliśmy Remnanta II 25 lipca i jesteśmy niezwykle wdzięczni za tak przytłaczająco pozytywny odbiór ze strony społeczności. Wasze wsparcie i entuzjazm wobec tej produkcji jest niezwykle inspirujący.


Ben Gabbard

Pozostaje jedynie pogratulować Gunfire Games tak świetnego startu i życzyć powodzenia przy dalszym rozwoju gry.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów425

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze