1
27.11.2023, 13:45Lektura na 2 minuty

Red Dead Redemption 2 z nowym rekordem graczy na Steamie

Po 5 latach od pierwszego wydania Red Dead Redemption 2 pobiło nowy rekord jednocześnie zalogowanych graczy na Steamie. Ciągłe promocje robią swoje?


Patryk „Delighter” Żelazny

Seria Red Dead Redemption to dziwny przypadek. Z jednej strony aktor grający Johna Marstona ma pomysł na „trójkę”, ale z drugiej strony nie tylko brakuje nam oficjalnej zapowiedzi, ale nawet plotek na ten temat. Przez chwilę mieliśmy nadzieję, że chociaż pierwsza część mogłaby ukazać się na PC, ale zamiast tego grę w swoje ręce dostali posiadacze Nintendo Switchy i PS4. Może więc dzisiejszy news wcale nie jest taki zaskakujący.

Pecetowi gracze mogą zatem osobiście poznać tylko Red Dead Redemption 2. Nawet nie jest to takie trudne, bo Rockstar Games co rusz wrzuca tytuł w jakąś sporą promocję. Nawet teraz na Steamie możemy tę grę kupić za 82 złote (-67%). I zdaje się, wielu graczy z tego korzysta, ponieważ po 5 latach od swojej premiery Red Dead Redemption 2 pobiło rekord jednocześnie zalogowanych graczy na platformie Valve, sięgając wyniku 77 655 osób, jak pokazuje SteamDB.

SteamDB liczba graczy Red Dead Redemption 2
SteamDB

Według Steam Charts, Red Dead Redemption 2 w momencie pisania tego tekstu zajmuje 17. miejsce wśród najbardziej ogrywanych tytułów na Steamie. I to już po spadku liczby graczy, gdyby rekord został pobity teraz, byłoby to miejsce 9.

I przypomnę, że Rockstar Games donosiło w lutym o liczbie sprzedanych egzemplarzy Red Dead Redemption 2 i wynik przebił już wtedy 50 milionów.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze