1
22.06.2023, 14:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Quake II Remastered coraz bliżej? Korea mogła znowu zepsuć niespodziankę

Bardzo prawdopodobne, że Quake II pójdzie w ślady swego poprzednika i wkrótce powróci do nas w odświeżonej wersji.


Jakub „rajmund” Gańko

Quake II świętował niedawno 25. urodziny, co było doskonałym pretekstem dla DaeL-a, by przyjrzeć się kryzysowi tożsamościowemu, jakiego dowodem był dla całej serii (po szczegóły odsyłam do CD-Action 01/2023). Choć gra do dziś uznawana jest kontrowersyjną kartę historii shooterów autorstwa id Software, ma grono swoich wiernych fanów. I jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce będziemy mieć dla nich bardzo dobrą wiadomość.

Jak donosi Gematsu, Quake II Remastered został oceniony przez Komisję ds. Oceniania i Administrowania Grami w Korei. Warto dodać, że Koreańczycy słyną z psucia niespodzianek związanych z premierami gier. Nawet zremasterowana wersja pierwszego Quake'a została nam zapowiedziana wcześniej w taki sposób, zanim id Software i Bethesda oficjalnie ogłosiły jej nadchodzącą premierę.

I podobnie jak w tamtym przypadku, prawdopodobnie i tym razem ogłoszenie namaszczone przez producenta i wydawcę pojawi się w ramach najbliższego QuakeConu. Impreza odbywa się w tym roku w dniach 10-13 sierpnia, więc właśnie wtedy powinniśmy wypatrywać oficjalnej zapowiedzi zremasterowanego Quake'a II.

Warto dodać, że nie jest to jedyna poszlaka wskazująca na powstawanie odświeżonej wersji kultowego FPS-a. Już rok temu Sonic Mayhem, autor muzyki do drugiej i trzeciej odsłony serii, zapowiadał, że odkopuje pliki z soundtrackiem do Quake'a II. Zaznaczył wówczas, że wkrótce dowiemy się, do czego są mu potrzebne. Być może ta chwila jest coraz bliżej...

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1682

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane