7
27.06.2018, 15:51Lektura na 1 minutę

PUBG Corp wycofuje pozew przeciwko twórcom Fortnite’a

Dlaczego?


Mateusz Witczak

Otóż nie do wiadomo. Twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds jakiś czas temu wnieśli na wokandę pozew o plagiat przeciwko twórcom mobilnych gier typu battle royale, jak i styczniowe pismo wymierzone w Epic Games. Sporem z autorami Fortnite’a miał się zająć Centralny Sąd Rejonowy w Seulu. 

Jak jednak donosi Bloomberg, pozew wycofano.


PUBG i jego kancelaria prawna potwierdziły tę decyzję, ale nie wyjaśniły, dlaczego tak się stało ani czy udało się osiągnąć porozumienie. Przedstawiciele Epic Games w Korei także nie wystosowali komentarza.PUBG Corporation nijak nie odniosło się do sprawy, ale – jak słusznie zauważają dziennikarze – być może zaważył fakt, iż obie firmy znajdują się w dość skomplikowanej sieci współzależności. Chiński gigant Tencent pomógł PlayerUnknown’s Battlegrounds w debiucie w Państwie Środka, firma zajmuje się również ściganiem PUBG-owych oszustów i dostawców tzw. hacków (udało jej się nawet doprowadzić do serii aresztowań). Ale Tencent to również udziałowiec Epic Games, czyli autorów technologii Unreal Engine, która napędza między innymi... PlayerUnknown’s Battlegrounds. Oba sądzące się studia musiały zatem nieustannie współpracować.


Czytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3463

Obserwujących21

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze