16.05.2024, 15:45Lektura na 2 minuty

Proteus: Xbox doczeka się modułowego kontrolera

Ze względu na rozbudowane opcje dostosowywania opisywany kontroler ma być niezwykle przystępny dla większości graczy (aczkolwiek nie cenowo).


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Za opracowanie Proteusa odpowiada zewnętrzna firma Byowave, sam kontroler powstał zaś w ramach programu Designed for Xbox. Opisywany sprzęt składa się z kilku kostek, które można ze sobą swobodnie łączyć i formować z nich różne kształty. Co więcej, ułożenie elementów i przycisków na powierzchni rzeczonych kostek również można dostosowywać wedle własnego widzimisię.


Proteus

Twórcy chwalą się, że ich kontroler sprawdzi się niemal w każdym ułożeniu, niezależnie od tego, czy leży on płasko na blacie, został ustawiony pionowo, czy też tworzące go kostki zostały ulokowane wewnątrz uchwytów i imitują standardowego pada.

Jako że Byowave opracowało Proteusa w ramach współpracy z Microsoftem, kontroler ten nie współpracuje z konsolami innych producentów. Mimo to można z niego bez przeszkód korzystać zarówno na Xboksach One i Series X|S, jak i na pecetach z systemami Windows 10 lub 11. Ponadto producent wyraził nadzieję, że jego dzieło będzie w pełni kompatybilne ze Steam Deckiem, aczkolwiek zaznaczono, że na ten moment nie ma co do tego pewności.

Byowave nie omieszkało się przy tym pochwalić, że zestaw All-in-One kontrolera umożliwia stworzenie przeszło 100 milionów wariantów konfiguracji kostek oraz wbudowanego w nie podświetlenia LED.

Chętne osoby mogą już teraz składać zamówienia przedpremierowe na tytułowy kontroler. Obecnie jego cena wynosi 255 dolarów amerykańskich (1000 złotych z groszami), aczkolwiek twórcy zapowiedzieli, że z biegiem czasu i wyczerpywaniem się nakładu wzrośnie ona do 299 dolarów.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów950

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze