10
27.11.2023, 08:30Lektura na 2 minuty

Prace nad remakiem Silent Hilla 2 „postępują sprawnie”. Bloober Team uspokaja

Bloober Team opublikował oświadczenie na temat statusu wciąż powstającego remake'u Silent Hilla 2.


Jakub „rajmund” Gańko

Niedawno minął rok, odkąd po raz pierwszy oficjalnie zapowiedziano, że krakowski Bloober Team tworzy remake Silent Hilla 2. Brak kolejnych prezentacji od tamtego czasu może budzić pewien niepokój, szczególnie w obliczu ostatnich poczynań Konami w obrębie tej marki, nawet jeśli nieoficjalnych informacji na temat odświeżenia najsłynniejszej odsłony japońskiej serii nie brakuje. Żeby jednak nie było żadnych niedomówień w tym temacie, twórcy Layers of Fear opublikowali właśnie oficjalne oświadczenie.

Tak jak można było się tego spodziewać, Bloober Team zapewnia w nim, że jest dumny z tego, iż znalazł się w planach Konami na dalszy rozwój serii Silent Hill. Jednocześnie dokłada wszelkich starań, by zapewnić graczom najwyższą jakość swojego dzieła.


Ze strony naszego zespołu chcielibyśmy zapewnić, że produkcja postępuje sprawnie i zgodnie z naszym grafikiem. Rozumiemy, że wielu graczy z całego świata nie może się doczekać nowych wieści na temat gry i doceniamy wasze zaangażowanie. Prosimy jednak o nieco więcej cierpliwości. Jesteśmy przekonani, że gdy Konami, jako wydawca tego tytułu, podzieli się kolejnymi informacjami, okaże się, że warto było czekać.


Komunikat wydaje się być bezpośrednią reakcją na niedawne komentarze fanów serii, którzy zaczęli snuć przypuszczenia, że remake mógł zostać skasowany przez Konami. Bloober Team udzielał nawet odpowiedzi ze swojego oficjalnego konta na Twitterze, w których przekonywał, że komunikacja związana z Silent Hillem 2 to część obowiązków japońskiego wydawcy.

Nie zapominajmy, że remake Silent Hilla 2 pojawił się niedawno w niektórych polskich sklepach, co wskazywałoby na to, że premiera może być faktycznie coraz bliżej, choć w kwestii jej daty wciąż pozostają nam jedynie domysły. Być może jakieś konkrety poznamy na zbliżającej się wielkimi krokami gali The Game Awards?


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1772

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze