28.10.2023, 13:28Lektura na 2 minuty

Potwierdzono: Wolverine dzieli uniwersum ze Spider-Manem 2

Wolverine będzie dział się w tym samym uniwersum, co Marvel's Spider-Man 2. Można się śmiać z tego newsa, ale wcale nie jest taki oczywisty. Dlaczego?

Być może część z Was tego nie wie, ale Spider-Man to nie jedyny superbohater, którego studio Insomniac zamierza wziąć na warsztat. Następny w kolejce jest Wolverine. Wiemy to dzięki teaserowi sprzed dwóch lat. Z rzadka spływają też plotki. Jeśli gra ma faktycznie ukazać się w 2024, to trzeba przyznać, że studiu dobrze idzie dochowanie tajemnicy. Podobno też szykuje się spin-off o samym Venomie.

Marvel's Spider-Man 2
Marvel's Spider-Man 2

Uniwersum 1048

Choć może to brzmieć absurdalnie, nie wiedzieliśmy dotąd, czy Insomniac podejmie się osadzenia Wolverine'a w tym samym świecie, co najnowszego Spider-Mana. Porzucenie uniwersum mogłoby się wydawać nielogicznie, ale także niosłoby za sobą pozytywy, takie jak większa wolność twórcza czy możliwość stworzenia nowego odłamu historii. Tak się jednak nie stanie.

Najpierw szybki kontekst. W animacji „Spider-Man: Poprzez multiwersum” pada stwierdzenie, że świat „Insomniac Spider-Man” nosi numer 1048. Koniec. Teraz konkrety: w rozmowie z podcastem Kinda Funny nawiązał do tego reżyser Spider-Mana 2, Bryan Intihar:


One wszystkie [gry – dop. red.] to 1048. Tak, chyba dobrze to ująłem.


Tak więc nie spodziewajcie się, że Wolverine stworzy kolejną wersję znanego świata. Wygląda na to, że działania Insomniaca już na stałe zapiszą się w historiach pisanych przez Marvela.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze