2
28.03.2020, 12:50Lektura na 1 minutę

Polska branża zachęca wszystkich do robienia gier

Akcja #ZostanWDomuRobGry to ogólnopolski, tygodniowy game jam dla każdego, podczas którego przedstawiciele polskich studiów developerskich podpowiedzą, jak tworzyć gry w trzech silnikach. Patronuje mu m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Michał „enki” Kuszewski

Akcja edukacyjna i game jam ruszają od poniedziałku na stronie www.ZostanWDomuRobGry.pl. Zostaną tam udostępnione darmowe poradniki tworzenia gier, a podczas streamu, który rozpocznie się o godzinie 20:00 podany zostanie temat game jamu. Codzienne transmisje na Twitchu będą okazją do tego, by poznać postępy uczestników ale także dowiedzieć się więcej na temat samej branży gier z każdej możliwej perspektywy dzięki prowadzonym na żywo rozmowom. Wśród gości pojawią się członkowie studiów developerskich, influencerzy czy dziennikarze (rozmowa z wyżej podpisanym o CD-Action i nie tylko odbędzie się, na przykład, we wtorek).

Nie jest już wielkim odkryciem, że Polska gamedevem stoi. Żadna chyba inna nowoczesna branża znad Wisły nie odnosi równie spektakularnych sukcesów na świecie, a utalentowanej świeżej krwi nigdy za wiele. Kto wie, może dla wielu, mimo smutnych - jak by nie było - okoliczności, będzie to początek wspaniałej przygody.


Redaktor
Michał „enki” Kuszewski

Autor tekstów różnych. W tym książek. Fan żółwi, muzyki filmowej i wszystkiego, co kosmiczne. Swoje politechniczne wykształcenie przekuł w artykuły dla czasopisma CD-Action, w którym jako redaktor przez wiele lat realizował swoje pasje grania i pisania. Obecnie pracuje w Techlandzie jako Quest Designer.

Profil
Wpisów512

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze