1
8.08.2023, 16:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Pokémon Scarlet i Violet rozdaje Mew oraz Mewtwo. Pokazano też DLC

Pokémon Presents zakończyło się. Otrzymaliśmy szczegóły na temat DLC do Pokémon Scarlet i Violet, sequela Detective Pikachu oraz nie tylko. Sprawdź, co ogłoszono!

Pokémon Presents to cykliczne wydarzenie na wzór Nintendo Direct, kiedy The Pokémon Company prezentuje swoje plany na najbliższe miesiące. Zgodnie z zapowiedzią ostatnia, 35-minutowa transmisja miała miejsce dzisiaj. Ogłoszono kilka nowości. Powinny spodobać się one zwłaszcza posiadaczom Scarlet i Violet (a tych także u nas może być sporo, skoro to najszybciej sprzedająca się gra w historii serii). W końcu, jak to określił Spikain w swojej recenzji, gorzej nie było, ale lepiej też nie.


Zwiastun dodatku The Teal Mask

Największą wieścią jest zdecydowanie zwiastun zapowiedzianego jakiś czas temu dodatku The Teal Mask do Scarlet i Violet. Zapowiadane od dawna rozszerzenie ukaże się 13 września 2023. To pierwsza część większej historii pod tytułem The Hidden Treasure of Area Zero. Można się spodziewać nie tylko nowej linii fabularnej, ale także potworków do złapania niedostępnych w podstawce. Do przewidzenia.


Mew i Mewtwo za darmo

Mew oraz Mewtwo trafiają do Pokémon Scarlet i Violet na ciekawych zasadach. Tego pierwszego można zdobyć już teraz. Zakładając, że gracie po angielsku, wystarczy wejść w menu Mystery Gift oraz wpisać kod GETY0URMEW. Ale uwaga, czas jest tylko do 18 września 2023. Niby ponad miesiąc od teraz, ale wszyscy wiemy, jak kończy się odwlekanie odbierania darmówek...

Pokémon Mewtwo
Pokémon Mewtwo

Z kolei tego większego, Mewtwo, zgarniemy w trakcie Terra Raidu od 1 do 17 września 2023. Zapisujcie w kalendarzach!


Detective Pikachu Returns

Kontyunacja tej gry na 3DS-a po filmie otrzyma sequel. Wiedzieliśmy o tym już wcześniej, ale dziś zobaczyliśmy kolejny zwiastun! Jest o tyle słodki, co przywodzący na myśl czasy pewnej generacji konsol, którą ciężko nazwać współczesną... Detective Pikachu Returns wyjdzie na Nintendo Switcha 6 października 2023.


Pozostałe informacje

Podczas Pokémon Presents dowiedzieliśmy się także co nieco o mniejszych projektach, które mogą rozgrzać bardziej oddanych fanów.

Pokémon Go otrzyma w końcu stworki ze Scarlet i Violet. Fani retro mają również powody do radości: Pokémon Trading Card Game i Pokémon Stadium 2 trafiają na Nintendo Switch Online. Ta ostatnia wymaga dokupienia Expansion Packa. Nadchodzą także dwa anime osadzone w świecie Paldea, czyli tym ze Scarlet i Violet.

Pełną konferencję obejrzecie poniżej:


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów944

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze