4
14.03.2013, 12:08Lektura na 1 minutę

Pokemon Rumble U: Zagrożenie dla Disneya i Activision? Gry z pokemonami i... interaktywnymi zabawkamii

Wygląda na to, że Disney Infinity i Skylanders wkrótce będą mieć poważnego konkurenta. Nintendo zapowiedziało bowiem, że do gry Pokemon Rumble U na Wii U dołączane będą… figurki Pokemonów, które będzie można przenieść do wirtualnego świata!


Piotrek66

Japoński magazyn CoroCoro donosi, że Pokemon Rumble U ma wykorzystać pomysł znany z Disney Infinity i produkcji z cyklu Skylanders. Chodzi o zabawki w postaci Pokemonów, które po podłączeniu do specjalnego portu „przeniosą” się do wirtualnego świata.

Figurki pojawią się w sprzedaży 24 kwietnia, a więc w dniu japońskiej premiery Pokemon Rumble U. Na starcie będzie można kupić sześć zabawek oraz jedną specjalną. Każda ma kosztować 2 dolary, zaś sama produkcja wyceniona została na 19 dolarów.

Nietrudno się domyślić, że ruch Nintendo to uderzenie w ten sam segment rynku, w który mierzą Disney i Activision. Z drugiej strony – tytuł z kieszonkowymi monstrami wydany zostanie tylko Wii U, a to oznacza, że w obliczu nie najlepszej sprzedaży konsoli, jego sukces nie jest wcale pewny.


Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze