18.11.2023, 12:30Lektura na 2 minuty

PlayStation Portal to sukces. Wyprzedał się w 2 dni na Zachodzie

Sony zdecydowało, że w Polsce na PlayStation Portal czekamy do początku grudnia, więc mamy spokój.


Stanisław „Wokulski” Falenta

PlayStation Portal, nowe akcesorium do PlayStation 5, które pozwala na zdalne granie np. na kanapie czy w łóżku po Wi-Fi (a również z dalszej odległości, jednak wtedy liczymy się z nieco większym input lagiem), miało swoją premierę na Zachodzie 15 listopada 2023. W Polsce kupimy je dopiero od 1 grudnia. Sprzęt otrzymamy nowszy, z którejś już fali produkcyjnej. Okazuje się bowiem, że... już się wyprzedał.


PlayStation Portal sukcesem

Niedawno Sony wypowiadało się, że PlayStation Portal nie istnieje po to, aby przynosić zysk, a bardziej w celu poszerzenia rynku zbytu swoich gier. I choć pomysł na urządzenie budzi wśród niektórych rozbawienie wygląda na to, że firma dobrze oszacowała popyt. W oficjalnym sklepie Direct nie można już kupić sprzętu w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Równolegle na forach nie brakuje fanów, którzy z ulgą chwalą się jak na razie najlepszym zastosowaniem sprzęciku: do grania, kiedy dzieci oglądają bajki.

W Polsce przyjdzie nam za niego zapłacić niemało, bo aż 999 złotych. Taką cenę sugerują największe polskie sklepy w przedsprzedaży. Niecierpliwi mogą poszperać na serwisach z ogłoszeniami, ale za stosowną dopłatą dla pośrednika.


Problem ponownej sprzedaży...

Nietrudno przy tym zauważyć, że niestety wiele urządzeń trafia na portale pokroju eBaya, co sugeruje, że jakaś ich część została przejęta przez koników (po angielsku scalperów). Ceny takiego PlayStation Portala potrafią być nawet kilka razy wyższe. Co gorsza statystyki pokazują, że niemało osób je kupuje.


...I lagi?

Po Sieci krążą też zaświadczenia problemów z przesyłaniem obrazu nawet po dobrym Wi-Fi. Problem wydaje się dość losowy, ponieważ nie jest to norma wśród wszystkich użytkowników, zapewne więc zależy od rodzaju używanego routera i tego, jak ustawione są w nim porty. Nie można też wykluczyć jakiegoś błędu zaszytego w oprogramowaniu. Wygląda na to, że Portal nie nadaje się np. do grania w sieciowe gry FPS.

W międzyczasie firma wypuściła PlayStation 5 Slim. Ciekawe porównanie konsoli z oryginałem znajdziecie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze