30.03.2024, 08:45Lektura na 2 minuty

PlayStation: Jim Ryan w obszernym wywiadzie tuż przed emeryturą

Odchodzący na emeryturę szef PlayStation wystąpił w podcaście – jest trochę wspominek, angegdotek i pozytywne spojrzenie w przyszłość.

Doskonale wiecie, jak to jest z tymi tuzami naszej branży – lubimy ich lub przynajmniej szanujemy zwykle do czasu, kiedy nie zawiodą w jakiś sposób naszego zaufania. Kiedy tak się stanie, niewesoły smrodek towarzyszy im już do końca kariery. Są tacy, którzy sukcesywnie dostarczają nam do tego powodów (hej, Piotrze, o tobie mowa!), a są tacy, jak Jim Ryan, realizujący jakiś konkretny plan, który nie wszystkim musi się podobać.

Historia Jima Ryana jako szefa PlayStation dobiega końca – wiemy to już od jakiegoś czasu, ale dopiero za kilka dni znajdziemy się oficjalnie w erze postryanowskiej, jaka wyznaczy nowy kierunek działalności Sony na rynku konsolowym lub będzie kontynuacją pomysłów byłego szefa. Z naszej perspektywy były one całkiem sensowne, bo jeszcze jako szef europejskiego oddziału PlayStation, Ryan wpłynął na zwiększenie obecności Sony w Polsce, co przełożyło się, chociażby, na większą dostępność polskich wersji językowych i jest kontynuowane do dziś.

W opublikowanym wczoraj podcaście ustępujący szef PlayStation odniósł się do tego, w jakim stanie i z czym zostawia firmę:


Powiedziałbym, że w tym momencie jesteśmy na szczycie. PS5 jest na dobrej drodze, by stać się konsolą odnoszącą pod wieloma względami największe sukcesy (…). Liczba gier, jakie do tej pory wydaliśmy na PS5 na tym etapie cyklu życia generacji, znacznie przekracza wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy. Biorąc pod uwagę przygotowania oraz inwestycje poczynione wcześniej, mamy przed sobą okres przyspieszenia i tworzenia efektu kuli śnieżnej. Mamy silną pozycję i widzę przyszłość w jasnych barwach.


Jim Ryan

Całego podcastu posłuchacie tutaj i jeśli interesują was losy „niebieskiej” konsoli pod przywództwem Ryana, to gorąco polecam poświęcić na to godzinę.

Jim Ryan oficjalnie przestanie być szefem PlayStation już 1 kwietnia, a jego obowiązki przejmie Hiroki Totoki.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1095

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze