12.10.2023, 07:30Lektura na 2 minuty
Wideo

PlayStation 5: Sony zapowiedziało streaming gier z chmury

Sony potwierdziło, że streaming gier z chmury trafi do abonentów PS Plusa Premium jeszcze w tym miesiącu.

W sierpniu informowaliśmy, że Sony testuje streaming gier z chmury w 4K. Najwyraźniej beta-testy poszły bez większych komplikacji, ponieważ Japończycy właśnie potwierdzili, że posiadacze PS5, którzy jednocześnie opłacają PS Plusa w najdroższym wariancie Premium, będą mogli skorzystać z usługi już w tym miesiącu. Streaming zostanie uruchomiony w Europie (a więc także w Polsce) 23 października.

Strumieniować z chmury będzie można hity z Katalogu Gier PS Plusa (w chwili startu będą to m.in. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West, Ghost of Tsushima, Mortal Kombat 11 czy Saints Row IV), wersje próbne oraz wybrane tytuły z naszej cyfrowej biblioteki (na razie mówi się m.in. o Resident Evil 4, Dead Island 2, Genshin Impact, Fall Guys i Fortnite). Streaming ma stanowić alternatywę dla pobierania gier na PS5, a kolejne tytuły będą dodawane stopniowo (Sony wspomina wręcz o setkach produkcji).

PlayStation Plus streaming

Japończycy zapewniają, że udostępniane w ten sposób produkcje będą obsługiwały wykupione DLC czy inne zakupy wewnątrz gry, natomiast jakość samej usługi będzie obsługiwała rozdzielczości 4K, 1440p, 1080p i 720p, a do tego 60 fps-ów i HDR oraz dźwięk 5.1, 7.1 i Tempest 3D. Ponadto rozgrywkę rozgrywaną w taki sposób będziemy mogli uwieczniać na screenach i nagraniach, zupełnie jakbyśmy grali w ściągniętą grę. Aby w pełni cieszyć się tym wszystkim, zalecane jest posiadanie łączą 15 mbps (dla rozdzielczości 1080p) lub 38 mbps (jeśli marzy nam się gra w 4K).

Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnym blogu PlayStation.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1776

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze