9
5.11.2020, 16:09Lektura na 1 minutę

PlayStation 5: Na premierę konsolę kupimy wyłącznie online

Ech, taki nagłówek zmarnowany – „PlayStation 5 nie trafi do sklepów”.


Witold Tłuchowski

Z pewnością nie tak wyobrażaliśmy sobie okoliczności startu następnej generacji. Ogromny popyt w połączeniu z problemami z produkcją i dostawami sprawiają, że nie każdy kupi w okolicach premiery swoją wymarzoną konsolę. Może to dotknąć szczególnie fanów PlayStation, ponieważ Microsoft wydaje się w tym momencie lepiej przygotowany – deklaruje to zresztą również nasz lokalny oddział.

Zainteresowania PS5 jest na razie rekordowe, dlatego Sony zdecydowało się na dość niecodzienny ruch. W dzień debiutu (w części krajów 12, u nas 19 listopada) PlayStation 5 nie pojawi się w fizycznych sklepach, a konsolę zakupimy wyłącznie online. Firma tłumaczy to względami bezpieczeństwa – nie chce bowiem narażać na zakażenie COVID-em zarówno tłumnie udających się po sprzęt klientów, jak i obsługujących ich sprzedawców.

Jednocześnie odbiór osobisty zamówionych urządzeń powinien odbywać się bez żadnych problemów. Sony radzi jednak, żeby wpierw skontaktować się z konkretnym sklepem i upewnić się, że taka możliwość wciąż jest dostępna.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze