4
22.01.2024, 13:00Lektura na 2 minuty

Twórcy Gothica odpowiadają po polsku na plotki! „Nie spisujcie nas na straty”

Od pewnego czasu krążą plotki o problemach w Piranha Bytes. Studio postanowiło przerwać ciszę i wystosować oficjalny komunikat.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Od kilku dni po sieci krążą plotki o zamknięciu Piranha Bytes. Embracer podobno rozważa to z powodów finansowych. Na jaw wyszły też inne ciekawostki, m.in. o wewnętrznym konflikcie Elex vs. dark fantasy. Dzięki ciekawości naszego redaktora udało się nam pozyskać trochę nowych informacji od doświadczonego insidera z Niemiec.

Szumu zrobiło się na tyle, że studio Piranha Bytes postanowiło wystosować oficjalne oświadczenie. Specjalnie dla fanów z Polski obrazek przetłumaczono.


„Nie spisujcie nas na straty”

Komunikat nie jest zbyt smutny. Piranha Bytes pozostaje dość optymistyczna i zapowiada, że postara się nie dopuścić do swojego zamknięcia. Trzeba pamiętać, że wykupem kultowego studia są podobno zainteresowane dwie duże firmy.

Odezwę do fanów publikujemy poniżej (z tekstem alternatywnym dla czytników):

Drodzy Fani, tak, to prawda. My, Piranha Bytes, jesteśmy w trudnej sytuacji. Nasza odpowiedź na wszystkie doniesienia, które obecnie krążą, jest taka: nie spisujcie nas jeszcze na straty! Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nadal tworzyć wyjątkowe gry ze światami, w których można się zgubić. To zawsze leżało nam na sercu.Jesteśmy głęboko przekonani, że nam się to uda. Wyobraźni i twórczych umysłów nam nie brakuje! Bądźcie pewni, że nasz zespół trzyma się razem bez względu na wszystko.Teraz koncentrujemy wszystkie siły na ten cel i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć partnera do tych projektów. Jak tylko będzie coś nowego do ogłoszenia, skontaktujemy się z Wami. Dziękujemy za Wasze nieustające wsparcie! Wasze Piranie.
Oświadczenie Piranha Bytes

Jak widać, pracownikom nie brakuje optymizmu co do znalezienia nowych inwestorów. Nie wygląda też na to, aby studio miało zostać jak na razie „ubite” na dobre. Swoją drogą te błędy przy tłumaczeniu tylko dodają mu uroku i poczciwości!

Pozostaje nam teraz tylko czekać na rozwój sytuacji. Może jednak nasz numer specjalny o Gothicu nie stanie się pożegnalnym hołdem dla Piranii?


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze