11
24.08.2017, 12:19Lektura na 1 minutę

Piranha Bytes ma w planach Elex 2

Wiadomo również odrobinkę o zamiarach polskich deweloperów.


Paweł „Cursian” Raban

Portal gameswirtschaft.de dokopał się do listy tytułów, które mogą liczyć na dofinansowanie w ramach unijnego programu Creative Europe. Dokument zawiera co najmniej kilka ciekawych pozycji, z których na pierwszy plan wybija się Elex 2. Produkcja dostanie z Brukseli 150.000 euro, co stanowi 9% jej budżetu. Wygląda na to, że Piranha Bytes naprawdę wierzy w sukces swego najnowszego dziecka, skoro gromadzi fundusze na sequel jeszcze przed wydaniem „jedynki”. Swoją drogą w bieżącym numerze CDA przeczytacie relację Papkina, który miał już okazję ograć tę ostatnią osobiście. 

Inne ciekawe pozycje na liście to RPG akcji od Cyanide, Werewolf: Earth Blood, oraz trzy tajemnicze gry rodem znad Wisły: Plastic otrzyma niecałe 150.000 euro na produkcję o roboczym tytule Diama, tę samą kwotę zgarnie 11 bit na Dreamtime, a Wastelands Interactive przygarnie 59.000 na Mythology Cube.


Czytaj dalej

Redaktor
Paweł „Cursian” Raban

Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.

Profil
Wpisów3207

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze