7
25.02.2017, 16:05Lektura na 1 minutę

Pillars of Eternity II zebrało niemal 4,5 mln dolarów

Kontynuacja "Słupów z eternitu" wzięła Figa szturmem, bijąc rekord serwisu.


Daniel „CormaC” Bartosik

Trzy dni temu informowaliśmy, że przekroczywszy próg 3 milionów dolarów, Pillars of Eternity II: Deadfire dołączyło do bardzo wąskiego grona gier, którym udało się zgromadzić na Figu taką kwotę. Machina Obsidianu nie zwolniła jednak i ostatecznie licznik zatrzymał się na 4 407 598 dolarach zebranych od 33 614 fanów. Plan studia przekroczony został czterokrotnie (założony cel 1,1 mln dolarów udało się zrealizować w niecałą dobę), a Deadfire pobiło rekord Figa ustanowiony niegdyś przez Psychonauts 2 (3,9 mln dolarów).

Co więcej, to pierwsza od dłuższego czasu produkcja, jaka zdołała zebrać ponad 4 miliony dolarów – w 2015 roku udało się to na Kickstarterze Shenmue III (6,3 mln, ale dodatkową kasę na produkcję wykłada Sony) i Bloodstained: Ritual of the Night (5,5 mln). Kwota, jaką gracze sypnęli na Deadfire, jest przy okazji nieco wyższa od tej zebranej na pierwsze Pillarsy, które zakończyły zbiórkę na Kickstarterze z niecałymi 4 milionami dolarów.

Wszyscy, którzy nie zdążyli zrzucić się na Deadfire, ale chcieliby to zrobić, mogą jeszcze skorzystać z opcji wpłaty przez Paypala.

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1216

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane