14
23.11.2021, 09:52Lektura na 3 minuty

Pillars of Eternity II: Deadfire – Reżyser wykonał piosenkę na cześć gracza, który ukończył wyzwanie ostateczne [WIDEO]

Pamiętajcie, nigdy nie składajcie publicznie żadnych deklaracji, których możecie później żałować

Po ogromnym sukcesie odwołującego się do klasycznych erpegów Pillars of Eternity studio Obsidian udowodniło wszystkim, że gatunek ten wciąż ma w sobie ogromny potencjał. Niestety, porażka drugiej części szybko zmąciła nastroje w studiu i choć ono samo ma się dziś naprawdę dobrze (pracuje w końcu nad The Outer Worlds 2 i Avowed, stale rozwijając Grounded), wciąż zastanawia się nad przyszłością serii.

Powstała wokół Pillars of Eternity II: Deadfire społeczność darzy jednak tytuł miłością, a developerzy nie pozostają jej dłużni. W wydanej jeszcze w 2019 aktualizacji 5.0 dodano The Ultimate Challenge, „wyzwanie nie dla osób o słabych nerwach i skierowane tylko do najbardziej oddanych i uczonych fanów gry”. Polega ono na pokonaniu w trakcie gry kilkunastu najpotężniejszych przeciwników przy szeregu uciążliwych ograniczeń i wymagań (pewne zadania należy ukończyć przed określonym czasem, grę musimy przejść w pojedynkę bez pomocy jakichkolwiek towarzyszy, możliwość pauzy jest wyłączona, tury trwają tylko 10 sekund, jedzenie psuje się w ekwipunku itp. itd.). Słowem: horror.

By dodatkowo podkręcić emocje, Obsidian zapowiedział, że pierwsze 12 osób, jakim uda się ukończyć The Ultimate Challenge, doczeka się uhonorowania przy pomocy specjalnej plakietki na wiszącej w studiu tablicy. Pierwsza pięćdziesiątka otrzymać miała też specjalną naszywkę z... twarzą Josha Sawyera, reżysera i dyrektora odpowiedzialnego za projekt produkcji. By uniknąć ewentualnego oszustwa, studio uruchomiło też program weryfikacji wymagający przesłania zapisu wideo całej rozgrywki oraz zapisanych stanów gry.

W lutym 2021 wolna pozostała tylko ostatnia plakietka, ale gracze zdążyli już znaleźć najlepszy sposób na ukończenie wyzwania – wybranie klas Priest of Skaen lub Blood Mage znacząco ułatwiało zabawę. Josh Sawyer postanowił więc zagrać na ambicji fanów: ogłosił, że jeżeli dwunasty śmiałek ukończy The Ultimate Challenge, grając innym bohaterem, developer nagra cover „I Will Always Love You”*.

I tak, doskonale wiecie, że gracze takiej okazji przepuścić nie mogli. Już w kwietniu Riccardo „Pale Shelter” Novello sprostał The Ultimate Challenge postacią będącą kombinacją klas Troubadour Chanter i Psion Cipher. Niektórzy zdążyli już o deklaracji Josha Sawyera zapomnieć, ale developer udowodnił, iż nie rzuca słów na wiatr i podszedł do tematu z brawurą godną pochwały:

Jak to ładnie podsumował spikain, „ten filmik sprawił, że mam ochotę zagrać w PoE”.

*Autorstwa Dolly Parton, ale nie oszukujmy się, zdecydowana większość z nas zna ją dzięki Whitney Houston.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze