3
1.02.2024, 07:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Physint: Kojima pracuje nad grą szpiegowską dla Sony

Wszystko wskazuje na to, że Kojima pracuje nad duchowym spadkobiercą serii Metal Gear Solid.

Wczorajsze State of Play, którego podsumowanie znajdziecie tutaj, pokazało szereg wyczekiwanych produkcji, a wisienką na torcie był obszerny materiał z Death Stranding 2, bo wreszcie zobaczyliśmy nową grę Kojima Productions w ruchu. Intrygująca była też końcówka pokazu Sony, w której Hideo osobiście poinformował, że to jeszcze nie wszystko, co trzyma w zanadrzu – po wydaniu Death Stranding 2 w przyszłym roku developer zacznie tworzyć kolejną produkcję o kryptonimie „Physint” i będzie to „szpiegowska gra akcji nowej generacji”.

Skojarzenia z serią Metal Gear Solid są jak najbardziej na miejscu, jednak prawa do marki posiada Konami, więc Physint to coś świeżego, co będzie jednocześnie grą, ale też produkcją zacierającą granice pomiędzy rozgrywką a filmem. Klasyczne bajanie Hideo możemy chyba odłożyć na tę samą półkę, na którą automatycznie trafiają zapewnienia Petera Molyneux, a Physint traktować jak następcę serii Metal Gear, kładącego większy nacisk na zacięcie filmowe. Zwieńczeniem State of Play był materiał z japońskim developerem w roli głównej, gdzie dowiedzieliśmy się o istnieniu projektu:

Kojima odniósł się też do sprawy w mediach społecznościowych:

Na tę chwilę nie wiemy, kiedy dostaniemy więcej informacji. Japoński developer ma obecnie ręce pełne roboty: pracuje jednocześnie nad Death Stranding 2 dla Sony, OD dla Microsoftu i zapowiada teraz otwarcie trzeciego frontu. Gdzieś w tle majaczy jeszcze ekranizacja pierwszego Death Stranding tworzona przez twórców oscarowego filmu, o której więcej dowiemy się zapewne jeszcze w tym roku. Czy tak samo będzie z Physint? Trudno powiedzieć, bo to zależy w dużej mierze od dat premier bieżących projektów, a tych niestety nie znamy.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1110

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze