1
18.03.2024, 09:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Persona 6 może od razu trafić na wiele platform

Najnowsze przecieki mówią, że Persona 6 nie będzie tytułem ekskluzywnym konsol Sony.


Jakub „rajmund” Gańko

Choć może nie było o niej równie głośno co o Spider-Manie czy God of War, Persona 5 przez długi czas stanowiła jeden z ważniejszych tytułów dostępnych wyłącznie na PlayStation 3 i 4. Japońska produkcja zainteresowała serią tysiące nowych graczy i ostatecznie wykręciła wynik ponad 7 mln sprzedanych egzemplarzy, czyniący ją zdecydowanie najpopularniejszą odsłoną całej marki Megami Tensei. Jednak dopiero pięć lat po zachodniej premierze Persona 5 (od razu w wersji Royal) trafiła na takie platformy, jak PC, Xboksy czy Switch.

Od tamtej pory wydaje się, że seria na dobre pozbyła się wyłączności dla konsol Sony: wznowienia poprzednich odsłon trafiły nawet do Game Passa. Również wydana miesiąc temu Persona 3 Reload od razu pojawiła się na wszystkich platformach. Znany branżowy wyciekinier Nate the Hate poinformował, że trend ten może się utrzymać przy nadchodzącej Personie 6.


Z tego, co słyszałem, wygląda na to, że Persona 6 pojawi się na Xboksach. Nie jestem w 100% pewien, czy wydarzy się to dokładnie tego samego dnia, co w przypadku wersji na PlayStation, ale biorąc pod uwagę, jak w ostatnim czasie gry tego cyklu pojawiały się na wielu platformach w tym samym czasie, myślę, że można spokojnie tak założyć.


Informator wspomina również, że dużym wydarzeniem byłoby, gdyby Microsoftowi udało się zdobyć prawa do umieszczenia Persony 6 w Game Passie. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne w tej chwili. Przeciekom Nate'a dodała wiarygodności błyskawiczna odpowiedź innego informatora, który potwierdził jego informacje i jednocześnie dodał, że chodzi nie tylko o Xboksy. Prawdopodobnie więc możemy spodziewać się Persony 6 od razu na Switchach i pecetach, a nie tylko PlayStation i Xboksach.

Kiedy jednak taka premiera miałaby nastąpić, możemy się na razie tylko domyślać. Na razie Atlus wydaje się być zajęty rozwijaniem Persony 3 Reload, więc nie zdziwię się, jeśli o kolejnej pełnoprawnej części usłyszymy dopiero w przyszłym roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1886

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze