6.06.2024, 09:00Lektura na 1 minutę

Nvidia zajęła miejsce Apple jako druga najwyżej wyceniana firma

Wartość giganta z Santa Clara przebiła barierę 3 bilionów dolarów.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

W środę 5 czerwca atmosfera w Apple zdecydowanie nie należała do najlepszych, jako że przedsiębiorstwo pod wodzą Tima Cooka utraciło drugą pozycję w rankingu najwyżej wycenianych przedsiębiorstw na świecie. Jego miejsce zajęła Nvidia, której akcje wciąż zyskują na wartości ze względu na popularność sztucznej inteligencji i zapotrzebowanie na układy umożliwiające jej funkcjonowanie.

Pierwsze miejsce na podium wciąż należy do Microsoftu, aczkolwiek różnica między nim a Nvidią maleje z dnia na dzień. Korporacja z Santa Clara jest obecnie wyceniana na 3,011 biliona dolarów, a za jedną jej akcję należy wysupłać aż 1224 dolary, czyli około 4839 złotych. Te jednak już wkrótce, bo 7 czerwca, podzielone zostaną na dziesięć części, co ma zachęcić do kupna mniejszych inwestorów niedysponujących dużym kapitałem.

Źródło: https://companiesmarketcap.com/

W samym 2024 roku wartość rynkowa Nvidii wzrosła aż o 147% i zdaje się, że to wciąż nie koniec. Tak długo, jak liczne przedsiębiorstwa będą inwestowały w AI i stojącą na nią technologią, tak długo gigant z Santa Clara będzie na tym korzystał – przynajmniej do czasu aż nie pojawi się konkurent, który będzie mógł mu realnie zagrozić.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1016

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze