1
21.09.2023, 18:00Lektura na 2 minuty

Nvidia Game Ready: Nowe sterowniki dla Cyberpunka 2077 i Witchfire

Nvidia wypuściła właśnie nową wersję swoich sterowników, dedykowaną Cyberpunkowi 2077: Widmu wolności.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Największa nowość i powód, dla którego warto rozważyć aktualizację sterowników Nvidii do wersji 537.42? Debiut technologii DLSS 3.5 i Ray Reconstruction, która w znaczny sposób poprawia wydajność ray tracingu. Wprowadzona ona została do Cyberpunka 2077 za sprawą łatki opatrzonej numerem 2.0, mającej swoją premierę zaledwie kilka godzin temu.

Czy należy oczekiwać dużej zmiany w wydajności po włączeniu najnowszej odsłony DLSS? Jeśli wierzyć materiałom udostępnionym przez Nvidię – tak. Zresztą, zobaczcie sami:

Należy jednak pamiętać o tym, że generowanie klatek, wprowadzone przy okazji DLSS 3.0, obsługiwane jest jedynie przez modele GeForce RTX z serii 40XX. Mimo to technika Ray Reconstruction będzie dostępna także na starszych modelach, czyli RTX-ach 20XX i 30XX.

Oczywiście Cyberpunk 2077: Widmo wolności nie jest jedyną grą, której działanie usprawniają tytułowe sterowniki. Oprócz niej zadbano także o zapewnienie odpowiedniej wydajności w produkcjach Party Animals oraz Witchfire, które, swoją drogą, doczekało się nowego zwiastuna.

Co do samego dodatku do najnowszego tworu twórców Wiedźmina – recenzenci zdają się zgadzać, że jest on naprawdę udany. Podobnego zdania jest również nasz redakcyjny kolega Ninho, a z jego recenzją dzieła CD Projekt RED możecie zapoznać się w tym miejscu.

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów534

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane