6
5.08.2021, 13:40Lektura na 2 minuty

Nintendo Switch: Blisko 90 milionów egzemplarzy wysłanych do sklepów

PS3 pobite, teraz konsola goni Wii i pierwsze PlayStation.


Witold Tłuchowski

Od premiery najnowszej konsoli wielkiego N minęły w tym roku cztery lata, ale czasem wydaje się, że Switch dopiero się rozkręca. Ubiegły rok przyniósł firmie rekordową sprzedaż, a w tym i bez tego świetne wyniki podbije na pewno zaplanowana na październik premiera OLED-owego modelu.

Pstryczek umocnił się w ostatnich miesiącach na podium najpopularniejszych sprzętów Nintendo w historii. Jak czytamy w raporcie finansowym spółki za pierwszy kwartał roku finansowego 2022 (kwiecień-czerwiec), do sklepów wysłano przed końcem czerwca 89,4 miliona egzemplarzy Switcha* (wzrost o 5 milionów od końca marca). Konsola przegoniła tym samym PS3 (ok. 87,5 miliona) i powoli zbliża się do rezultatów osiągniętych przez Wii i pierwsze PlayStation (101-102 milionów).

Nie maleje też popyt na gry przeznaczone na urządzenie. Od momentu jego debiutu w sklepach (lub bezpośrednio na dyskach użytkowników) znalazło się już 632,4 milionów kopii gier (o 45 milionów więcej niż w marcu). W minionym kwartale 9 tytułów (z czego 7 autorstwa Nintendo) przekroczyło zaś na tej platformie wynik miliona kopii wysłanych do sprzedawców. Wśród nich znalazły się debiutujące w tym okresie New Pokémon Snap (2,07 miliona), Mario Golf: Super Rush (1,34 miliona) i Miitopia (1,04 miliona).

Sporym zainteresowaniem cieszyły się największe hity firmy, Mario Kart 8 Deluxe (łącznie 37,08 miliona kopii) oraz Animal Crossing: New Horizons (33,89 miliona). Do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych produkcji Switcha weszło też Ring Fit Adventure, kolejny kwartał z rzędu sprzedając ponad milion egzemplarzy (w sumie 11,26 miliona).

Wartość sprzedaży netto spadła w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 10% do 322,6 miliarda jenów (ok. 11 miliardów złotych). Zysk netto wyniósł zaś 92,7 miliarda jenów (ok. 3,5 miliarda złotych), czyli o 13% mniej (warto jednak pamiętać, że w 2020 za świetne wyniki częściowo odpowiadało debiutujące pod koniec marca Animal Crossing: New Horizons).

*Sprzedaż bezpośrednio do klientów przekroczyła zaś 85 milionów.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze