8
13.09.2021, 14:26Lektura na 2 minuty

Nintendo obniża cenę Switcha w Europie

Mowa o podstawowym modelu, bo za Switcha Lite wciąż zapłacimy tyle samo.


Witold Tłuchowski

Najnowsze urządzenie wielkiego N weszło już do grona najlepiej sprzedających się konsol w historii, przeganiając niedawno PlayStation 3 i Xboksa 360. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują również, że bariera 100 milionów egzemplarzy zostanie pokonana jeszcze w tym roku – sprzęt wciąż cieszy się ogromną popularnością, a już niedługo zadebiutuje przecież jego zupełnie nowy model.

Właśnie w związku z premierą tego ostatniego Nintendo postanowiło obniżyć cenę podstawowej wersji Switcha. Informacje na ten temat wyciekły w zeszłym tygodniu, ale teraz firma postanowiła je oficjalnie potwierdzić w oświadczeniu dla mediów.


Nintendo of Europe zmienia europejską cenę handlową konsoli Nintendo Switch dla sprzedawców. Ponad cztery i pół roku po premierze Nintendo Switcha nadal cieszy się dużą dynamiką sprzedaży w Europie. Po dokładnym rozważeniu różnych czynników, w tym kursów walut w Europie i zbliżającej się premiery Nintendo Switch OLED, zdecydowaliśmy, że nadszedł odpowiedni moment na zmianę europejskiej ceny handlowej Nintendo Switcha. Ceny handlowe Nintendo Switch Lite i nadchodzącego Nintendo Switch OLED nie ulegają zmianie.


Spółka zaznaczyła przy tym, że za ostateczną cenę odpowiadają rzecz jasna sprzedawcy detaliczni.

Nową obowiązującą ceną Switcha w Europie będzie 269,99 euro/259,99 funtów (do tej pory 329,99 euro/279,99 funtów). Zapytaliśmy polskiego dystrybutora produktów Nintendo, firmę ConQuest Entertainment, czy również i rodzimi gracze powinni spodziewać się obniżek – gdy otrzymamy odpowiedź, newsa zaktualizujemy.

[AKTUALIZACJA] W odpowiedzi na nasze pytanie dostaliśmy to samo oświadczenie, które przeczytać możecie powyżej.

Przypomnę, że Nintendo Switch OLED zadebiutuje 8 października. W przedsprzedaży znaleźć można go w cenie 1650-1700 zł. Podstawowy model kosztuje zaś w tym momencie ok. 1490 zł, choć bez trudu da się wyszukać bardziej atrakcyjne oferty.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze