1
1.02.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Nie zobaczymy więcej smartfonów Nokii?

Podwykonawca fińskiego giganta zamierza wypuszczać nowe urządzenia pod własnym logo.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Za produkcję telefonów sygnowanych do tej pory marką Nokii odpowiada inna fińska firma, a jest nią HMD Global, znane również jako Human Mobile Devices. Zdaje się jednak, że pragnie ona skupić się na wydawaniu produktów spod własnego szyldu, a sporo z tym wspólnego może mieć zbliżająca się data wygaśnięcia licencji na korzystanie z marki Nokia.


Human Mobile Devices

Śmierć Nokia Mobile powoli staje się faktem. Konto MyNokia w serwisie X, skupione wokół produktów licencjobiorców wywodzącej się z Finlandii marki, ogłosiło, że zamknie swoje podwoje z dniem 7 lutego. Z kolei samo Nokia Mobile, bezpośrednio związane z sektorem smartfonem, praktycznie zniknęło z sieci.

Mimo tego, że Nokia wciąż posiada domeny związane z telefonami i są one indeksowane przez wyszukiwarki (jak np. Telefony – Nokia), kliknięcie łącza do nich automatycznie przenosi nas na stronę HMD, która już na wstępie zapewnia, że trafiliśmy w dobre miejsce.

Źródło: https://www.hmd.com/pl_pl

Ani HMD Global, ani Nokia, nie odniosły się do bieżącej sytuacji i nie zdradziły, czy w najbliższym czasie zobaczymy nowe smartfony sygnowane odświeżonym logiem Nokii. Samo HMD z kolei nie próżnuje i obecnie pracuje nad autorskim sprzętem. Wedle pogłosek, firma ma w zanadrzu co najmniej sześć modeli telefonów, a część z nich ma ujrzeć światło dzienne w ramach barcelońskich targów MWC 2024.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów813

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze