7.06.2024, 13:30Lektura na 1 minutę

Netflix doczekał się odświeżonego wyglądu na telewizorach

Nowy wygląd strony głównej serwisu znajduje się obecnie w fazie testów i stawia na wyświetlanie zwiastunów.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Z odświeżoną wersją strony startowej Netfliksa mogą zapoznać się już wybrani użytkownicy, którzy zgłosili swoją chęć do wzięcia udziału w testach beta. Menu główne zostało przeniesione do góry ekranu i przypomina pasek nawigacyjny obecny na większości stron internetowych. Zredukowano także liczbę znajdujących się na nim opcji – z siedmiu do czterech (plus wyszukiwanie).

Źródło: Netflix

Prawdopodobnie najistotniejszą zmianą jest odejście od statycznych kafelków na rzecz bardziej interaktywnych, które po najechaniu rozszerzają i się wyświetlają zwiastun wybranej produkcji oraz wszelkie istotne informacje na jej temat, wliczając w to gatunek, krótki opis, rok premiery oraz, w przypadku serialów, liczbę odcinków.

Źródło: Netflix

Netflix zdecydował się na pełną przebudowę wyglądu swojej aplikacji dla telewizorów, jako że przeprowadzone przez firmę badania wskazały na to, że jej poprzednia odsłona zmuszała użytkowników do wykonywania czegoś, co przez dyrektora wykonawczego Netfliksa Pata Flemminga zostało określone mianem „gimnastyki oczu”. Nowy layout ma uprzyjemnić korzystanie z serwisu, a od wczoraj zapoznać się z nim może niemal 270 milionów osób z całego globu.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1016

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze