17
1.08.2023, 14:30Lektura na 7 minut

Najważniejsze premiery sierpnia 2023

Początek miesiąca może oznaczać tylko jedno: nadchodzi kolejny zestaw premier. W sierpniu Baldur's Gate III, Armored Core 6, Blasphemous 2 i więcej.

Połowa wakacji już za nami. Mam nadzieję, że premierowo (i nie tylko) była przynajmniej zadowalająca, ale nawet jeśli nie, nie ma się co lękać. W końcu przed nami 31 kolejnych dni pełnych nowości. I to „pełnych” nawet nieironicznie, bo sierpień przyniesie nam 13 produkcji (niestety, wliczając w to porty). Zatem niby wciąż dość kiepsko, patrząc na poprzednie lata, ale przynajmniej jest… stabilnie.


03.08 – Baldur’s Gate III

Zaczynamy naprawdę konkretnie pod wieloma względami. Trzeci Baldur’s Gate jest z nami już od dawna w ramach wczesnego dostępu, ale w końcu nadeszła wiekopomna chwila, kiedy wychodzi jego pełna wersja. Szum wokół tego przeogromnego i klimatycznego RPG został mocno podbudowany na przestrzeni ostatnich tygodni. Całkiem słusznie zresztą, bo ma chociażby zagwarantować około 17 tysięcy wariantów zakończenia. W zapowiedzi Ranafe (prosto z Belgii!) znajdziecie jeszcze więcej smaczków na temat nadchodzącego tworu Larian Studios.

Oficjalna premiera Baldur’s Gate'a III zaplanowana jest na 3 sierpnia, ale tylko w przypadku PC. Właściciele PlayStation 5 muszą poczekać do 6 września.


10.08 – Atlas Fallen

Jeśli kochacie polować na ogromne potwory, ale już znudziły wam się Monster Huntery, Wild Hunty i inne podobne produkcje… to słuchajcie, zaraz będzie kolejna. Będziecie w niej przemierzać piaszczystą i niebezpieczną krainę pełną pradawnych i legendarnych zagrożeń, którym macie wręczyć bilet w jedną stronę na tamten świat. I macie opcję zrobienia tego solo lub ze znajomymi.

Atlas Fallen zadebiutuje 10 sierpnia – zagrać będziemy mogli na PC oraz konsolach nowej generacji (PS5 i Xboksach Series X/S).


10.08 – Stray (Xboksy)

Gra o naszym ukochanym kocie zagubionym w cyberpunkowym mieście obiegła już chyba cały świat. W końcu była jedną z najgłośniejszych premier zeszłego roku. Więc nic dziwnego, że developerzy zdecydowali się na port swojej przygodówki na inne platformy, o czym zresztą pisał kolega Sam miesiąc temu.

Stray jest dostępne na PC, PS4 i PS5 od zeszłego roku, a od 10 sierpnia będą mogli się zagrywać posiadacze konsol Microsoftu (zarówno Xboksów One, jak i Xboksów Series X/S).


10.08 – Stray Gods: The Roleplaying Musical

Jeśli coś wam dzwoni, ale nie wiecie, w którym kościele, to spieszę z przypomnieniem. Ta gra to muzyczne RPG, w którego produkcję mocno zaangażowany jest były scenarzysta Dragon Age’a, David Gaider. Z tytułem mieliśmy okazję się nieco bliżej poznać na niedawnym Tribeca Games Spotlight (TUTAJ znajdziecie wszystkie zapowiedzi).

Stray Gods: The Roleplaying Musical ukaże się 10 sierpnia na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksach Series X/S oraz Nintendo Switchu.


18.08 – The Texas Chain Saw Massacre

Serię filmów o takim tytule z pewnością kojarzycie, nawet jeśli żadnego z nich nie oglądaliście. To właśnie na nich oparta jest ta produkcja, jak się raczej domyśliliście. Ale zresztą tytuł i tak jest dość wymowny. Gracze zostają podzieleni na dwie drużyny. Zadaniem tej pierwszej jest ucieczka, a tej drugiej przeszkodzenie pierwszej. Często w dość brutalny i pełen lejącej się krwi sposób.

The Texas Chain Saw Massacre będzie mieć swoją premierę 18 sierpnia. Żeby zagrać, koniecznie musimy się uzbroić w dowolny sprzęcik z listy: PC, PS4, PS5, Xbox One lub Xboksy Series X/S.


22.08 – Fort Solis

To zestawienie nie mogło się obejść bez tego polskiego thrillera science fiction. Już w zeszłym roku zwiastuny potrafiły napawać optymizmem ze względu na swój realizm, a ogólny klimat produkcji nieco przypomina Dead Space’a (przynajmniej niektórym, w tym również mi). Pakujcie szczoteczki i zapas gaci, bo tytułowy kosmiczny fort zwiedzimy już w tym miesiącu.

Fort Solis zadebiutuje 22 sierpnia i będzie to produkcja przeznaczona na komputery osobiste oraz PS5.


22.08 – Immortals of Aveum

Twórcy Dead Space’a i Call of Duty połączyli siły, aby przynieść światu kolejną produkcję, w której FPS spotyka się z magią. Ma tam na nas czekać ciekawa i dynamiczna rozgrywka pełna kolorowych efektów, sporo zawartości i złożona fabuła. Obietnice obietnicami, ale chcę zobaczyć, co z tego wyjdzie.

Immortal os Aveum ujrzy światło dzienne 22 sierpnia i zagrać będą mogli posiadacze PC, PS5 oraz Xboksów Series X/S.


24.08 – Blasphemous 2

Niektórzy pewnie powiedzieliby, że metroidvanii nigdy za wiele. Zwłaszcza tej konkretnej, bo mowa o kontynuacji brutalnej pixelartowej produkcji z 2019 roku, która podbiła serca całej rzeszy graczy. Z jednej strony masa czekających na grę osób może budować na duchu, ale z drugiej oczekiwania także na pewno są wysokie.

Blasphemous 2 ma premierę zaplanowaną na 24 sierpnia. Produkcja ukaże się na PC, PS5, Xboksach Series X/S oraz Nintendo Switchu.


25.08 – Armored Core 6: Fires of Rubicon

Wciąż jakoś to średnio do mnie dociera, ale FromSoftware faktycznie przywraca serię Armored Core do życia. Szósta odsłona ukaże się po dziesięcioletniej przerwie, ale czy podoła wyzwaniu… tego już się dowiemy po premierze. Choć warto zaznaczyć, że Rajmund miał już okazję zagrać i pomimo pewnych niedociągnięć raczej bawił się dobrze.

Armored Core 6: Fires of Rubicon będzie mieć swoją premierę 25 sierpnia, a zagrać będziemy mogli na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X/S.


29.08 – Goodbye Volcano High

Patrząc na tę grę, nie mogę odrzucić wrażenia, że patrzę na coś w rodzaju połączenia Night in the Woods z Life is Strange. Nie żeby mi to przeszkadzało, bo obie produkcje są naprawdę sympatyczne. Goodbye Volcano High to visual novel / interaktywny film opowiadający o grupce nastoletnich dinozaurów, które muszą zmierzyć się z nadciągającą katastrofą. Tytuł także był pokazywany na tegorocznym Tribeca Games Spotlight. Dostępne jest demo.

Goodbye Volcano High wyjdzie 29 sierpnia na PC, PS4 i PS5.


29.08 – Sea of Stars

Fani staroszkolnych RPG też znajdą coś dla siebie. Sea of Stars to produkcja inspirowana 8- i 16-bitowcami, a zarazem kontynuacja The Messenger – wysoko ocenianego tytułu z 2018 roku. Nie dajcie się jednak całkiem zwieść ogólnej otoczce i turowemu systemowi walki, bo w grze będą na nas czekać także elementy zręcznościowe. Jak chwalą się twórcy, celem produkcji jest zmodernizowanie klasycznego erpega. Dostępne jest demo.

Sea of Stars ukaże się 29 sierpnia na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksach Series X/S oraz Nintendo Switchu. Ponadto produkcja tego samego dnia trafi do PS Plusa (Extra i Premium).


29.08 – Under the Waves

Jak to raz ciekawie określił kolega Wokulski – to taka Subnautica, ale w wersji Life is Strange. I samo to już mówi całkiem dużo o produkcji, która ma być trochę symulatorem chodzenia (oraz pływania, bo większość wydarzeń dzieje się pod wodą) i opowiedzieć historię mężczyzny próbującego poradzić sobie z życiową tragedią.

Under the Waves zadebiutuje 29 sierpnia na PC, PS4, PS5, Xboksie One i Xboksach Series X/S.


30.08 – Daymare: 1994 Sandcastle

I na zakończenie coś, co – miejmy nadzieję – wywoła dreszcze przerażenia. Jest to survival horror i prequel wydanego w 2019 Daymare: 1998. Twórcy obiecują nam wizytę w jednym z najbardziej tajemniczych i kultowych miejsc na świecie, jakim jest wojskowe centrum badawcze. Oczywiście nie byłoby zabawy, gdyby cokolwiek, co czai się w tamtejszych ciemnościach, nie chciało nas zeżreć.

Daymare: 1994 Sandcastle ma swoją premierę zaplanowaną na 30 sierpnia. Gra ukaże się na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze