9
24.07.2013, 19:00Lektura na 3 minuty

[Na marginesie] Raper, lista, programista

Dzisiejsze marginesy to branża w pigułce. Kilka nowinek o konsolach małych i dużych, długich pracach nad jedną z tegorocznych premier, ćwierkaniu o niczym i dużych pieniądzach od dużego wydawcy... nawet celebryta się wcisnął, zaraz obok inicjatywy dla kreatywnych twórców gier.


Adam „Adzior” Saczko

Kolejna informacja o Lightning Returns: Final Fantasy XIII - gra będzie zintegrowana z Facebookiem i Twitterem, dzięki czemu będziemy mogli pochwalić się znajomym, że ubiliśmy bossa. Nareszcie jakaś istotna nowość.

Bardzo płodne ostatnimi czasy komiksowe uniwersum Marvela rodzi kolejne dziecko - tym razem jest to X-Men: Battle of Atom, czyli mobilna karcianka. Jest nawet zwiastun:

Rozpoczęła się wyprzedaż niektórych tytułów na PlayStation Network - pełną listę wraz z cenami znajdziecie TUTAJ.

Nick Burton z Rare przyznał, że w porównaniu do poprzednika nowy Kinect jest dziesięć razy mocniejszym i bardziej precyzyjnym sprzętem. Po czynach ich poznacie.

Widzieliśmy już developerską wersję PlayStation 4, przyszedł czas na Xboksa One. A oto i on - chciałoby się rzec, że sporo ładniejszy od wersji konsumenckiej:

Mad Catz jest niemal gotów, by bić się o rynek konsol androidowych, bezlitośnie opanowany przez bardzo udaną i kochaną Ouyę. Nowe urządzenie ma pojawić się na rynku pod koniec tego roku, w okolicach Gwiazdki.

Nie tylko Duke Nukem Forever i Prey cechowały się wyjątkowo długim procesem prac nad grą - okazało się, że Dragon's Crown według pierwotnych planów miało pojawić się jeszcze w ubiegłym wieku na Dreamcastach. Ups...

W grach RPG mogliśmy wcielić się w Balroga czy Mario, ale takiej postaci jeszcze nie było. Fani (choć czy na pewno?) stworzyli grę z Kanye Westem w roli głównej - możecie ją pobrać STĄD. Nazywa się Kanye Quest 3030 i wygląda tak:

Cierpliwość popłaca. Twórca pierwszego Maddena, Robin Antonick, na mocy umowy podpisanej z EA w 1986 roku miał otrzymywać od wydawcy tantiemy związane z rozpowszechnianiem John Madden Football i produkcji pochodnych. Firma została pozwana do sądu, gdyż "kasa się nie zgadzała", a według Antonicka każda kolejna odsłona aż do Madden NFL 96 korzystała z wielu rozwiązań, które wcześniej pokazała jego gra, w związku z czym owe części muszą zostać uznane jako pochodne. Efekt? 11 milionów dolarów przelanych na konto programisty.

Na koniec coś dla kreatywnych - twórcy Oculus Rift we współpracy z IndieCade zorganizowali plebiscyt dla twórców, w którym należy zaprojektować grę wykorzystującą wspomniane okulary wirtualnej rzeczywistości. Nagrodą jest 10 tys. dolarów i prezentacja zwycięzcy podczas IndieCade. Pula nagród ogółem wynosi 50 tys. dolarów, a brać udział może każdy, kto posiada devkit Oculus Rift. Zgłoszenia należy nadsyłać między 2 a 28 sierpnia. Rejestracja TUTAJ.


Redaktor
Adam „Adzior” Saczko

Od lat gram, piszę, gadam i robię gry. W efekcie gadam o grach popisowo zrobionych. Zagraj w Unavowed.

Profil
Wpisów2882

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze