29.05.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

MultiVersus: Powrót bijatyki przyciągnął ponad 100 tys. graczy

Restart bijatyki studia Player First Games okazał się naprawdę udany. W rekordowym momencie w MultiVersus grało ponad 100 tys. graczy.

Nie da się ukryć, że poprzedni rok był bardzo burzliwym okresem dla MultiVersus. Bijatyka studia Player First Games najpierw okazała się być fenomenem, który przyciągnął do siebie ponad 10 milionów graczy, ale później ich liczba zaczęła drastycznie spadać. Ostatecznie sytuacja ta doprowadziła do tego, że twórcy zdecydowali się zamknąć betę gry.

Na szczęście historia MultiVersus nie kończy się w tym miejscu, bo w marcu tego roku developerzy ogłosili wielki powrót produkcji. Przekazali również, że gra została stworzona praktycznie od zera i przeniosła się na Unreal Engine 5, co oczywiście znacząco wpłynęło na polepszenie warstwy wizualnej tytułu. Ponadto do gry trafiły też nowe postacie, ataki, a także specjalny tryb PvE. Dzięki wszystkim tym zabiegom reaktywacja MultiVersus przyciągnęła do siebie naprawdę sporą liczbę graczy, bo jak możemy wyczytać na SteamDB, wczoraj w szczytowym momencie w produkcję bawiło się aż 114 tysięcy osób.

Wynik ten już sam w sobie robi wrażenie, ale trzeba tutaj dodać, że nie jest mu też wcale tak daleko do rekordu MultiVersus pod tym względem, bo jak dotąd najwyższa odnotowana liczba grających jednocześnie osób wynosi nieco ponad 153 tysiące. Wygląda zatem na to, że studio Player First Games może uznać restart produkcji za naprawdę udany. Pozostaje tylko pytanie, czy liczba graczy znów zaliczy tak olbrzymi spadek, czy może tym razem uda się ich zatrzymać przy produkcji nieco dłużej.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów271

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze