23.05.2024, 17:15Lektura na 2 minuty

Mortal Kombat 1: Warner Bros. wymusiło usunięcie filmów z modami

Chudy z „Toy Story” zamiast Sub-Zero? W żadnym wypadku – Warner Bros. rozpoczęło walkę z moderem Mortal Kombat 1.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

IGN donosi, że jeden z najpopularniejszych moderów Mortal Kombat 1, Toasted, wycofał swoje treści z YouTube’a po tym, jak stwierdził, że Warner Bros. „groziło zniszczeniem” jego kanału. Twórca poinformował, że amerykański moloch zgłosił roszczenia dotyczące praw autorskich. W związku z tym WB oraz NetherRealm Studios domagały się usunięcia wszystkich materiałów z kanału modera, ponieważ modyfikacje prezentowane w jego filmach naruszają własność intelektualną posiadacza praw do marki Mortal Kombat.

Woody z „Toy Story” zamiast Sub-Zero? Liu Kang podmieniony na Mr. Incredible’a z „Iniemamocnych”?  To dopiero ułamek kreatywności, jaką wykazywał się Toasted – w jego modyfikacjach krwawe walki Ricka i Morty’ego z Peterem Griffinem z „Familly Guya” były na porządku dziennym. Toasted nie ukrywa swojego zdziwienia działaniami Warnera – twórca podkreśla, że sam szef studia NetherRealm, Ed Boon, wielokrotnie udostępniał jego filmy w social mediach.


Przez ponad sześć miesięcy Warner Bros. nie miało żadnych problemów z moją działalnością, a sam Ed Boon udostępniał niezliczone filmy z modami, wychwalając je. Moje klipy z Mortal Kombat 1 mają ponad miliard wyświetleń, co przyczyniło się do popularyzacji gry, a także wsparło zespół programistów, z którym współpracuję.


Toasted

To nie pierwszy raz, kiedy któraś z korporacji nie jest zadowolona z działalności modera – w styczniu 2024 roku ten sam twórca opublikował modyfikację do Palworlda, która wprowadziła do gry m.in. Asha Ketchuma i Pikachu. Jak można się łatwo domyśleć, nie spodobało się to Nintendo, które bardzo szybko upomniało się o swoje. Toasted liczy na to, że sytuację z Warner Bros. uda mu się jeszcze jakoś odkręcić, ale – jak sam podkreśla – nie miał jeszcze okazji skonsultować tego z WB. Moder ma nadzieję, że skontaktuje się z przedstawicielami amerykańskiego giganta, z którymi wynegocjuje rozwiązanie, które byłoby mniej drastyczne niż zakaz publikacji materiałów ze zmodyfikowanego Mortal Kombat 1. Czy mu się to uda? Szczerze mówiąc, wątpię…


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów407

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze