1
4.10.2023, 14:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Moonring: Oto nowy erpeg twórcy Fable. Jest za darmo na Steamie

Dene Carter jest jednym z twórców pierwszego Fable’a i Dungeon Keepera. Jeśli lubicie te dzieła, to pewnie będziecie chcieli zerknąć na Moonring, zwłaszcza że jest darmowe.


Patryk „Delighter” Żelazny

Nie wydaje mi się, żeby komukolwiek trzeba było przedstawiać Fable. Wydana w 2004 roku przez Lionhead Studios gra RPG do dziś żyje za sprawą kolejnych odsłon. Nawet teraz jesteśmy w trakcie oczekiwania na kolejną, choć droga zdaje się być lekko wyboista, gdyż z ekipy odeszła kierowniczka narracji. Nawet Ubisoft pracuje nad czymś podobnym do Fable Legends. Ale, ale! Nie tylko o Fable’u rozmawiać będziemy, bo Dene Carter tworzył także inne gry, w tym również kochanego przez wielu Dungeon Keepera.

I wydał właśnie Moonring! Jeśli nie bardzo rozumiecie, co właśnie napisałem, to wcale mnie to nie zdziwi. Sprawa jest jednak banalnie prosta: Dene Carter, współtwórca wymienionych wcześniej gier, wydał własnego, staroszkolnego erpega inspirowanego Ultimą (legendy głoszą, że to jakiś stary, pecetowy klasyk). Moonring to RPG osadzone w mrocznym świecie fantasy z turową walką, do tego przeciśnięte przez klimat retro (prawdopodobnie w każdym aspekcie). A co najlepsze: Moonring dostępny jest na Steamie całkowicie za darmo już teraz.

W zamian za jedynie wasz czas Carter obiecuje ogromny, ręcznie zaprojektowany otwarty świat, ponad setkę różnych przeciwników, ukryty system magii oraz wiele innych mechanik i tajemnic. Do tej pory Moonring doczekał się jedynie 149 ocen na Steamie, ale 97% z nich jest pozytywnych, zatem to też już chyba coś mówi o samej grze.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze