4.12.2023, 11:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Microsoft nie planuje wprowadzać Game Passa na konsole Sony i Nintendo

Informacje przekazane przez Phila Spencera raczej nikogo nie zaskakują, jednak niektóre wypowiedzi innych pracowników pozostawiają otwartą furtkę.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Gaming Microsoftu Game Passem stoi. Lata, w których to sprzedaż Xboksa napędzała cały dział, już dawno minęły i to abonament zielonych jest rdzeniem całego planu rozwoju marki. Z racji, że firma ma obecnie na wyłączność największe marki (między innymi spod szyldu Bethesdy czy Activision Blizzard) może pojawić się realne zagrożenie, że PlayStation i Nintendo (to drugie raczej mniej) mogą stracić do nich dostęp. Może to oczywiście wpłynąć negatywnie na sprzedaż ich sprzętu.

Game Pass wtedy mógłby stać się pomostem pomiędzy konkurencjami. Plan raczej mało realny dla wielu osób, jednak w samym Microsofcie znajdują się osoby, którym pomysł ten przypadł do gustu. Jedną z nich jest dyrektor finansowy Xboksa, Tim Stuart. Oczywiście nie powiedział wprost, że wrzuciłby własny abonament na sprzęt Sony, ale „urządzenia konkurencji” były jedną z platform, która miałaby zostać beneficjentem dobrodziejstwa Game Passa. Oprócz tego Stuart wspomniał o telefonach, tabletach i telewizorach. 

Zdaje się jednak, że nie każdy jest nakręcony na myśl subskrypcji Microsoftu na PlayStation, ponieważ Phil Spencer postanowił ostudzić mocno nastroje w tym temacie. W ramach podcastu na kanale Xboksa szef działu gamingowego zaprzeczył planom wprowadzenia Game Passa do konkurencji.


Zacznę od tego, że nie mamy planów wprowadzenia Game Pass na PlayStation i Nintendo. Myślę jednak, że trafiłeś w sedno, zastanawiając się, co to znaczy posiadać konsolę Xbox. Chcę się skupić na tym, w jaki sposób możemy nadal wprowadzać innowacje dla osób, które zaangażowały się w naszą platformę sprzętową i w jaki sposób możemy nadal zapewniać, że będą się świetnie czuły w związku z inwestycją w to, co zbudowaliśmy.


Phil Spencer

Sposób, w jaki Spencer odpowiedział na pytanie, może sugerować, że w odległej przyszłości możemy liczyć na pewne ruchy w tym kierunku, co byłoby bardzo ciekawą sytuacją. Czas pokaże, jak się to rozwinie, chociaż bardziej interesującą kwestią jest wprowadzenie abonamentu na telewizory. Sugeruje to szybki atak usługą Cloud Gaming, a to dopiero może wstrząsnąć naszą branżą.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów251

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze