14.06.2024, 09:30Lektura na 2 minuty

Microsoft na pewien czas chowa Recalla do szuflady

Debiut kontrowersyjnej funkcji został opóźniony ze względu na obawy co do bezpieczeństwa danych korzystających z niej użytkowników.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Biorąc pod uwagę fakt, że opinie na temat Recalla zdecydowanie nie należały do pochlebnych, decyzja Microsoftu o odroczeniu premiery rzeczonej funkcji systemu Windows zdaje się być w pełni uzasadniona.


Recall się spóźni

Gigant z Redmond motywuje swoje poczynania chęcią dopracowania kontrowersyjnej opcji celem zapewnienia „zaufanego, bezpiecznego i solidnego doświadczenia dla wszystkich klientów oraz dla uzyskania dodatkowych opinii przed udostępnieniem tej funkcji wszystkim użytkownikom komputerów Copilot +”. Jak możemy przeczytać w zaktualizowanym wpisie na blogu Microsoftu:


Dostosowujemy model wydania funkcji Recall, aby wykorzystać ekspertyzę społeczności Windows Insider w celu zapewnienia, że doświadczenie spełnia nasze wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa. Decyzja ta wynika z naszego zaangażowania w zapewnienie zaufanego, bezpiecznego i solidnego doświadczenia dla wszystkich klientów oraz w celu uzyskania dodatkowych opinii przed udostępnieniem tej funkcji wszystkim użytkownikom komputerów Copilot+. Ponadto, jak wspomnieliśmy w naszym blogu z 3 maja, bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem w Microsoft, zgodnie z naszą inicjatywą Secure Future Initiative (SFI). Znajduje to odzwierciedlenie w dodatkowych zabezpieczeniach, które zapewniamy dla treści Recall, w tym odszyfrowywaniu >>just in time<< chronionym przez Windows Hello Enhanced Sign-in Security (ESS), więc migawki Recall będą odszyfrowywane i dostępne tylko po uwierzytelnieniu użytkownika. Rozwój komputerów Copilot+, Recall i Windows będzie nadal kierowany przez SFI. 


Fragment wpisu na blogu Microsoftu

Z tego też względu Recall w pierwszej kolejności trafi na komputery garstki osób chętnych do jego przetestowania i gotowych podzielić się swoją opinią i doświadczeniami płynącymi z jego użytkowania z Microsoftem. Zapoznawcza wersja funkcji będzie dostępna w ramach programu Windows Insider, więc jeśli chcemy się z nią zapoznać, powinniśmy jak najszybciej zgłosić swój udział w rzeczonej inicjatywie.

O trafieniu wersji podglądowej Recalla do Windows Insider Program Microsoft ma zamiar poinformować za pośrednictwem swojego bloga. Przypomniano także o tym, że do sprawdzenia jego możliwości w akcji niezbędny jest komputer sklasyfikowany jako Copilot+ PC. Gigant z Redmond zapewnił, że weźmie sobie do serca informacje przekazane przez członków społeczności Windows Insider i wykorzysta je, aby udoskonalić swój produkt.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1009

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze