82
21.09.2020, 15:17Lektura na 1 minutę

Microsoft kupuje Bethesdę

Liczba studiów Microsoftu wzrosła tym samym do 23.


Witold Tłuchowski

Tego nie spodziewał się nikt. Microsoft ogłosił właśnie, że zakupił ZeniMax Media, branżowego giganta, do którego należy Bethesda. Tym samym firma z Redmond stała się właścicielem id Software, Arkane Studios, Tango Gameworks, ZeniMax Online Studios oraz oczywiście samej Bethesdy.

Zakup ten kosztował spółkę 7,5 miliarda dolarów. Tym samym liczba należących do Microsoftu studiów wzrosła z 15 do 23. Dotychczasowe marki Bethesdy trafią do Xbox Game Passa, podobnie zresztą jak przyszłe produkcje firmy – w tym także Starfield. Czy oznacza to, że posiadacze PlayStation nie zagrają w niektóre z nich? Wprost tego jeszcze nie powiedziano, ale chyba niczego innego nie oczekujemy.

Pete Hines podsumował przejęcie następująco:


[…] Najważniejsze jest to, że nadal jesteśmy Bethesdą. Nadal pracujemy nad tymi samymi grami, nad którymi pracowaliśmy wczoraj, tworzonymi przez te same studia, z którymi pracowaliśmy przez lata – wszystkie te gry zostaną opublikowane przez nas.


 


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze