17
17.11.2020, 12:09Lektura na 2 minuty

Microsoft: Gry Bethesdy nie znikną z konsol konkurencji, ale na naszych platformach zobaczycie ich najlepsze wersje

Niewykluczone również, że na Xboksach i pecetach będą miały premiery wcześniej.


Witold Tłuchowski

Przejęcie Bethesdy przez Microsoft pozostaje największą wiadomością tego roku, jeżeli nie całej dekady. Nie da się ukryć, że informacja o zakupie wywołała spore zamieszanie, a gracze szybko zaczęli snuć rozważania na temat konsekwencji takiej decyzji. Rzecz jasna pierwszym, co przychodziło do głowy, była wyłączność dla Xboksa na np. The Elder Scrolls VI.

Firma od samego początku energicznie zabrała się za zaprzeczanie tym plotkom. Wpierw potwierdzono czasową ekskluzywność Deathloopa i Ghostwire: Tokyo dla PS5. Następnie sam Phil Spencer uspokajał, że Microsoft nie zamierza odbierać gier jakiejkolwiek grupie odbiorców. Podczas niedawnej konferencji prasowej podobne zapewnienia padły z ust Tima Stuarta, dyrektora finansowego Xboksa. Zaznaczył on, że chociaż spółka nie zamierza stawiać na model exclusive'ów, nie wyklucza to wcześniejszych premier na jej platformach czy wyjątkowej zawartości.


W szerszej perspektywie nie zamierzamy wyciągać całej zawartości Bethesdy z konsol Sony, Nintendo czy innych. Chcemy jednak upewnić się, że na dłuższą metę treści te na naszych platformach pojawią się jako pierwsze i zaoferują lepsze lub wręcz najlepsze – albo też nieco inne – doznania. Chcemy, aby treści Bethesdy były jak najlepsze na naszych platformach.


Dyrektor po raz kolejny podkreślił też, że gry Bethesdy mają przyciągnąć graczy do Game Passa. Odpowiedź zakończył słowami:


Więc raz jeszcze: nie ogłaszam zabierania gier czy zawartości z innych platform w taki czy inny sposób. Ale podejrzewam, że zobaczycie, jak zmieniamy podejście na oferowanie na naszych platformach doświadczenia wcześniejszego, lepszego lub najlepszego.


Jednocześnie CFO zapewniał o gorącym poparciu spółki dla rozgrywki międzyplatformowej.

Stuart odpowiedział również na pytania dotyczące problemów z dostępnością Xboksa Series X/S. Jak przyznał, firma spodziewa się, że niedobory będą trwać jeszcze w pierwszym kwartale 2021. Od kwietnia sytuacja powinna być jednak już lepsza.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze