27
23.01.2020, 16:36Lektura na 1 minutę

Masowe zwolnienia w CDP: Co dalej z dystrybutorem Cyberpunka 2077?

CD Projekt RED uspokaja – dotychczasowe preordery zostaną zrealizowane.


Tomasz „Ninho” Lubczyński

Nasz długoletni redaktor, Mateusz Witczak poinformował za pośrednictwem strony polskigamedev.pl o masowych zwolnieniach u najstarszego polskiego dystrybutora, CDP. O ile sama spółka nie ma dziś nic wspólnego z CD Projekt RED czy sklepem CDP.pl, to na jej barkach znajdowały się preordery Cyberpunka 2077. Na newsa szybko zareagował producent gry i opublikował oświadczenie na Facebooku:

cyberpunk-2077-komunikat_17aqj.jpg

W tym momencie nie wiadomo, kto przejmie dystrybucję Cyberpunka 2077 w Polsce. W grę najpewniej wchodzą dwie firmy – Cenega i Koch Media. Wciąż nie wiadomo, co stanie się natomiast z CDP, komentarz udzielony dla polskigamedev.pl był wymijający:


„Spółka prowadzi przegląd opcji strategicznych. W najbliższym czasie udzieli publicznego komentarza. Tymczasem doniesień nie komentuje.” 


Newsa zaktualizujemy, jak tylko pojawi się oficjalne stanowisko CDP. 


Redaktor
Tomasz „Ninho” Lubczyński

W CD-Action jestem od 2016 roku, wcześniej publikowałem m.in. w Przeglądzie Sportowym. W redakcji robiłem chyba wszystko – byłem sprzętowcem, prowadziłem działy info i zapowiedzi, szefowałem newsroomowi, jak i całej stronie. Następnie bezpieczną przystań znalazłem w social mediach, którymi zajmowałem się do końca 2022 roku, gdy odszedłem z CDA. Nie przestałem jednak pisać – wciąż możecie mnie więc czytać: zarówno na stronie www, jak i w piśmie.

Profil
Wpisów729

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze