22.08.2023, 09:00Lektura na 1 minutę

Mario nie przemówi już głosem Charlesa Martineta. Aktor pełni nową funkcję

Woohoo! Mario traci głos i zyskuje nowy. Charles Martinet przekazuje mikrofon dalej, a sam zostaje ambasadorem marki.

Ponad sto występów w jednej roli na przestrzeni trzech dekad to solidny dorobek artystyczny. Nintendo poinformowało, iż aktor głosowy nie wcieli się już w rolę wąsatego hydraulika, ale ma dla niego nowe zadanie.

Charles Martinet zostanie ambasadorem marki, coś trochę jak Laska w filmie „Chłopaki nie płaczą”. Tak jak Tony Halik, będzie jeździł po świecie i wchodził w interakcję z napotkanymi plemionami. Jego głos dopełniał dzieciństwo niejednego z nas, więc możliwość przybicia piątki z takim ambasadorem to czysta przyjemność.

Przypomnijmy również, iż Martinet swego czasu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako aktor głosowy, który ma koncie najwięcej występów w jednej roli (nie zgadniecie, jakiej!). Ostatnio mogliście go usłyszeć chociażby w „The Super Mario Bros. Movie”.

Nintendo potwierdziło, że Charles nie wystąpi w Super Mario Bros. Wonder, więc jesienią będziemy mogli się przekonać, jak poradził sobie jego następca. Nazwisko nowego aktora poznamy wkrótce oglądając napisy końcowe tegoż tytułu. Premiera kolejnej gry z tej niezwykle długiej serii nastąpi już 20 października. Wonder dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 60 dolarów.

Redaktor
bolo

I hope you like Norwegian black metal, because I don't do earbuds

Wpisów270

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane