10
24.11.2023, 09:45Lektura na 2 minuty

Life is Strange: Twórcy chwalą się łączną liczbą graczy pierwszej części

Don’t Nod Entertainment podało łączną liczbę osób, które zagrałe w pierwsze Life is Strange. Trzeba przyznać, że wynik robi wrażenie.

Life is Strange to seria gier zapoczątkowana w 2015 roku przez Don’t Nod Entertainment (wtedy jeszcze znane jako Dontnod) we współpracy ze Square Enix. Ostatnią część, czyli True Colors, zobaczyliśmy w 2021 roku, a w międzyczasie wyszło jeszcze parę innych (no i potem były jeszcze remastery) – ale żadna z tych gier nie cieszyła się taką estymą, jak pierwsze, oryginalne Life is Strange.

I możemy to zobaczyć na oficjalnych kanałach społecznościowych serii – jak podają twórcy, pierwsze Life is Strange przebiło pułap 20 milionów graczy! To wspaniały wynik – szczególnie że LiS to przygodówka stosunkowo krótka i wbrew pozorom nieoferująca zbyt wielu ścieżek fabularnych – ale trzeba zaznaczyć, że nie mówimy tutaj o sprzedanej liczbie egzemplarzy.

Możemy się tylko domyślać, jak ten wynik był liczony, ale prawie na pewno twórcy nie omieszkali dodać do puli wszystkich graczy, którzy sięgnęli po pierwszy odcinek gry, który jest notabene darmowy. W przypadku pozostałych czterech epizodów wynik z pewnością prezentowałby się wyraźnie słabiej.

Natomiast chcę wierzyć, że różnica nie byłaby zbyt wielka. Będę się kłócić i gryźć, że Life is Strange jest w ścisłej topce najlepszych gier, jakie ludzkość miała okazję zobaczyć.

Dlatego wciąż trochę szkoda, że od 2021 roku stery serii przejęło studio Deck Nine (twórcy m.in. Life is Strange: Before the Storm). Choć Don’t Nod nie próżnuje i rok temu pisałem, że ekipa ma plan wydania aż 8 gier do 2025 roku, z czego 5 będzie produkcją samego Don’t Nod. I zaczęli już to wdrażać w życie za sprawą Banishers: Ghost of New Eden, Jusanta czy Harmony: The Fall of Reverie.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze