18
12.06.2024, 18:15Lektura na 2 minuty

Life Is Strange: Double Exposure – Najdroższa edycja pozwoli zagrać 2 tygodnie wcześniej

Ciąg dalszy normalizowania najnowszej patologii świata (sprzedaży) gier.

Life Is Strange jest dla mnie tą grą znikąd, która trochę nieoczekiwanie stała się ogromnym hitem i choć trudno było przymknąć oczy na jej wady, to miała w sobie niekwestionowany urok. Developerzy nastawieni byli na jeden tytuł i nie planowali robić z tego całej serii, ale tabelki w Excelu oraz Square Enix sądzili inaczej, więc dostaliśmy jeszcze 2 kolejne odsłony. Przy okazji po drodze nastąpiła zmiana developera na Deck Nine, które miało kiepski początek roku, a później było tylko gorzej.

Na Xbox Games Showcase zaprezentowano kolejną odsłonę Life Is Strange z podtytułem Double Exposure, gdzie znowu pokierujemy losami bohaterki „jedynki”. Na pierwszy rzut oka te historie nijak się nie kleją, a wyjaśnienie powrotu Max i ewolucji jej mocy wygląda na klasyczny korporozkaz wyciśnięcia cytryny do końca, niemniej True Colors, poprzednie Life Is Strange, nie było aż tak złe, więc z ciekawości można sprawdzić także kolejną część.

Jeśli jesteście niecierpliwi, to możecie to zrobić przed wszystkimi. Standardowa edycja Life Is Strange: Double Exposure to wydatek rzędu około 200 zł, co przy dzisiejszych cenach wcale nie szokuje, ale gdybyście byli skłonni sięgnąć do portfela nieco głębiej i wydać 340 zł, to dostęp do częsci gry dostaniecie... 2 tygodnie wcześniej.

Nie jestem właściwą osobą do mówienia wam co macie zrobić ze swoimi pieniędzmi, ale dorzucanie do kota w worku ponad 60% pierwotnej ceny nie broni się nijak, bo dodatkowa inwestycja pozwoli zagrać tylko w pierwszy oraz drugi epizod, a postępy i zapisy zostaną przeniesione do pełnej wersji. Oprócz tego edycja Ultimate daje dostęp do kilku pakietów fatałaszków oraz czegoś, co wygląda na dodatkowe zadanie, w którym Max postanawia zlokalizować właścicieli napotkanego kota.

Jakiś czas temu Steam ostatecznie znormalizował funkcję dostępu do gier z wyprzedzeniem, więc tylko kwestią czasu było, kiedy developerzy zaczną korzystać z tego na wielką skalę… Nie sądziłem, że stanie się to tak szybko.

Life Is Strange: Double Exposure wyjdzie 29 października bieżącego roku na PS5, Xboksach Series X|S, pecetach, a w późniejszym czasie także na Switchu.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1207

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze