7
17.11.2021, 08:13Lektura na 2 minuty

League of Legends: Niespodziewana premiera Ruined King, dwie gry z uniwersum już dostępne [WIDEO]

Usłyszeliśmy również o dwóch kolejnych tytułach, które ukażą się w przyszłym roku.


Witold Tłuchowski

League of Legends od ponad 10 lat bije rekordy popularności i znajduje się w gronie najważniejszych gier świata, Riot Games w końcu postanowiło więc pójść za ciosem. Do zeszłego roku była to jedyna produkcja osadzona w tym świecie, ale od premiery Legends of Runeterra firma stara się jak najbardziej wykorzystać uniwersum.

Prawdziwa ofensywa zaczęła się jednak dopiero teraz. Na rynku zadebiutowały bowiem dwie pierwsze gry spod szyldu Riot Forge: zapowiedziany przed tygodniem Hextech Mayhem oraz... Ruined King: A League of Legends Story, tytuł autorów Battle Chasers (co widać zresztą od razu). O produkcji słyszeliśmy już dawno temu, ale z braku aktualizacji i jakichkolwiek ogłoszeń zdążyliśmy stracić wiarę, że ukaże się jeszcze w 2021. Ruined King: A League of Legends to turowy erpeg z m.in. Miss Fortune, Ahri, Yasuo czy Braumem w roli głównej.


Ruined King: A League of Legends Story dostępne jest na pecetach (Steam, EGS, GOG), PS4, Xboksie One i Nintendo Switchu. Wersje specjalnie przygotowane z myślą o PS5 i Xboksie Series X/S otrzymamy niedługo.

Hextech Mayhem reprezentuje gatunek platformowych gier rytmicznych i nawet nie udaje, że jest dużą produkcją – ale kilka godzin zabawy na pewno zapewni.

Hextech Mayhem dostępne jest na pecetach (Steam, EGS, GOG) i Nintendo Switchu. Wersja dla aplikacji mobilnej Netflix będzie dostępna wkrótce.

Prócz tego zapowiedziano również dwie kolejne gry... No, tak naprawdę to jedną, bo o istnieniu dwuwymiarowej platformówki CONV/RGENCE (wtedy jako Convergence) wiedzieliśmy już od grudnia 2019.

CONV/RGENCE trafi na pecety (Steam, EGS, GOG), PS4, PS5, Xboksa One, Xboksa Series X/S i Nintendo Switcha w 2022.

Nowością było za to Song of Nunu: A League of Legends Story – tym razem platformówka 3D.

Song of Nunu: A League of Legends Story trafi na pecety (Steam, EGS, GOG), PS4, PS5, Xboksa One, Xboksa Series X/S i Nintendo Switcha w 2022.

Całość Official Riot Forge Showcase zobaczyć poniżej.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze