19
14.07.2014, 14:54Lektura na 1 minutę

Książę i Tchórz: Polski klasyk będzie można uruchomić w programie ScummVM

Książę i Tchórz to jedna z najbardziej znanych i kultowych polskich przygodówek. Wydana w 1998 roku produkcja może jednak sprawiać poważne problemy na współczesnych systemach operacyjnych. Wkrótce nie będzie to problemem – trwają prace nad przystosowaniem gry do działania pod programem ScummVM.


Piotrek66

Czym jest ScummVM? To emulator, który pozwala uruchamiać starsze produkcje (głównie przygodówki point & click) na współczesnych systemach operacyjnych (a także na smartfonach i konsolach, ale bardzo często wymaga to modyfikacji oprogramowania, czego szczerze odradzamy). Dzięki temu można zagrać w znane klasyki na dzisiejszych komputerach.

Wkrótce w ten sposób będzie można uruchomić Księcia i Tchórza, a więc kultową (chyba można użyć tego określenia) przygodówkę Metropolis Software. Nad przystosowaniem gry do działania w programie ScummVM pracuje Łukasz Wątka, student Politechniki Gdańskiej. Ale to nie wszystko – produkcja zostanie także po raz pierwszy przetłumaczona na język angielski, dzięki czemu i zachodni gracze będą się mogli zapoznać z naszą rodzimą perełką.

Na razie data premiery Księcia i Tchórza pod ScummVM nie jest znana.


Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze