12.04.2024, 15:00Lektura na 1 minutę

Koniec kolejnej usługi Google’a

Google ogłosił, że ubija kolejną ze swoich usług. Tym razem gigant skierował swój topór na VPN by Google One.


Grzegorz „Krigor” Karaś

To nic niecodziennego w świecie Google'a: gigant nie boi się ubijać nawet największych projektów. Tym razem trafiło na sieć VPN by Google One, która nie była z nami zbyt długo – wystartowała w październiku 2020 roku jako część pakietu Google One. Usługa najwyraźniej jednak nie zrobiła furory, bo jeszcze w tym roku zniknie. No, prawie.


Koniec usługi VPN Google’a

Przyczyna takiego działania? Cóż, bardzo oczywista: wedle słów przedstawicieli Google’a ze wspomnianego VPN-u po prostu mało kto korzystał. Porzucenie usługi pozwoli zaś przekierować ludzi nad nią pracujących w inne, bardziej popularne obszary związane z chmurą Google One.

Tym razem nie wyznaczono dokładnej daty „ubicia” odchodzącej na cmentarz funkcji. Ma się to stać w tym roku, najpewniej w jego najbliższych miesiącach. Wciąż z niej korzystający użytkownicy zostaną przekierowani przez giganta do polecanych zewnętrznych usługodawców.

W lepszej sytuacji są posiadacze telefonów z serii Pixel od modelu 7 w górę. Google potwierdził, że korzystający z VPN-u za pośrednictwem rzeczonych smartfonów będą mogli robić to dalej – usługa w dalszym ciągu będzie dostępna z poziomu ustawień danego urządzenia.  


Czytaj dalej

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów589

Obserwujących23

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze