18
6.09.2018, 17:58Lektura na 2 minuty

Kingdoms of Amalur: THQ Nordic kupiło prawa do marki

Na razie nie wiadomo jednak, czy i kiedy zrobi z nich użytek.


Paweł „Cursian” Raban

Pamiętacie jeszcze Kingdoms of Amalur: Reckoning? Było to całkiem przyzwoite zręcznościowe RPG, wydane w 2012 roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. W pracach nad grą uczestniczyli między innymi R.A. Salvatore (pisarz znany z cyklu książek o przygodach Drizzta Do’Urdena) oraz Todd McFarlane, autor komiksowego Spawna. Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony prasy (średnia ocen na Metacriticu oscyluje wokół 80% w zależności od platformy), ale nie zdołał przebić się do świadomości graczy i zaliczył komercyjną wtopę. Odpowiedzialne za grę 38 Studios planowało jeszcze wydać osadzone w tym samym uniwersum MMO znane pod roboczym tytułem Project Copernicus, ale z uwagi na problemy finansowe i ogromne długi zbankrutowało, nim zdołało zrealizować swoje plany. Ten sam los podzieliło należące do niego Big Huge Games.

Pod koniec 2013 roku zorganizowano aukcję, w trakcie której za 320 tysięcy dolarów sprzedano prawa do strategii Rise of Nations i Rise of Legends, ale przyszłość Amalura pozostała nierozstrzygnięta. Jak się okazało, miało tak być jeszcze przez pięć długich lat. Sprawa znalazła swój kres dopiero teraz. THQ Nordic ogłosiło za pośrednictwem Twittera, że zakupiło od 38 Studios (za nieujawnioną kwotę) prawa do marki Kingdoms of Amalur, a tym samym także niewydanego MMO w jego uniwersum:


Firma nie sprecyzowała, w jaki sposób zamierza skorzystać z nowego nabytku. Kwestia ewentualnego wskrzeszenia Project Copernicus bądź zaoferowania nam kontynuacji Reckoning pozostaje więc otwarta.

Warto pamiętać, że to nie jedyne zakupy, jakich w ostatnim czasie dokonało THQ Nordic. W lutym za 121 milionów euro wykupiło Koch Media. Tym samym zyskało prawa do takich serii jak Saints Row, Dead Island, Metro czy Risen. Wziąwszy pod uwagę, że w jego portfolio znajdują się także chociażby Darksiders, Biomutant, Red Faction czy Titan Quest, THQ Nordic zaczyna zyskiwać coraz silniejszą pozycję na rynku.


Czytaj dalej

Redaktor
Paweł „Cursian” Raban

Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.

Profil
Wpisów3207

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze