4
22.04.2024, 16:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Kena: Bridge of Spirits – Ceniona przygodówka może trafić na Xboksy

Ciepło przyjęta przygodówka akcji studia Ember Lab, Kena: Bridge of Spirits, może wkrótce pojawić się na Xboksach.

Chwalona zarówno przez graczy jak i krytyków produkcja studia Ember Lab, czyli Kena: Bridge of Spirits, to przygodówka akcji z 2021 roku, która można chyba śmiało powiedzieć, że jest prawdziwą perełką w swoim gatunku. Już sama oprawa graficzna (zupełnie się zresztą niestarzejąca) może naprawdę oczarować, na co zwracali uwagę recenzenci. Na premierę gra była dostępna na PlayStation 5 i 4 oraz PC (Epic Games Store), a niecały rok później trafiła również na Steama. Teraz wydaje się, że produkcja może wkrótce zagościć także na Xboksach.

Przesłanką, która sugeruje taki rozwój wydarzeń, jest fakt, że gra została sklasyfikowana wiekowo właśnie dla konsol Microsoftu przez Entertainment Software Rating Board. Nie otrzymaliśmy wciąż żadnych oficjalnych komunikatów od twórców produkcji, ale można ze sporą dozą prawdopodobieństwa założyć, że Kena: Bridge of Spirits będzie wkrótce dostępna na Xboksach.

Jeśli zatem spodobał wam się trailer gry, widzieliście fragmenty rozgrywki albo po prostu jesteście fanami urokliwych przygodówek, ale nie byliście w stanie do tej pory zagrać w Kenę, a posiadacie Xboksa Series X lub S, to być może niedługo będziecie mieć okazję sprawdzić ten tytuł. Warto jednak podkreślić, że choć wspominam tutaj głównie o aspekcie wizualnym produkcji, bo to właśnie oprawą graficzną gra wyróżnia się najbardziej, przypominając choćby animację Pixara, to oczywiście nie jest to jedyny powód, dla którego warto zagrać w Kenę. Jej klimat, fabuła, wspaniałe udźwiękowienie czy przyjemna rozgrywka, to rzeczy, które sprawiają, że dzieło Ember Lab może być po prostu świetnym tytułem do zrelaksowania się, a momentami także uronienia łzy czy dwóch.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów189

Obserwujących2
Kena: Bridge of Spirits
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
8.5
Platformy
PC, PS4, PS5
Gatunek
-
Producent
-
Kena: Bridge of Spirits

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze