34
26.10.2019, 13:23Lektura na 2 minuty

Joker najlepiej zarabiającym filmem „dla dorosłych” w historii

Skrajne recenzje nie przeszkadzają fanom szturmować kin.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Joker, który otrzymał kategorię 17+ w USA oraz 15+ w Wielkiej Brytanii, stał się właśnie najbardziej dochodowym filmem tego typu w historii. Światowy zysk na chwilę obecną wynosi 788.3 miliona dolarów.

Produkcja przebija tym samym dochody z najgłośniejszej dotąd „dorosłej” adaptacji komiksu, Deadpoola (788.3 miliona) oraz jego następcy, Deadpoola 2 (785 milionów). Nieco dalej znajduje się To (700 milionów) oraz drugi Matrix (742 miliony). O filmach takich jak Ted czy Kac Vegas nie ma co wspominać – są daleko na liście z około 500 milionami.

Taki wynik imponuje. Pomijając kulturową siłę samego Jokera ukazuje również, jak wielkim fenomenem drugiej dekady XXI wieku pozostają zarówno filmy superbohaterskie jak i powstające na ich bazie. Nawet ograniczenie wiekowe, które powstrzyma rodziców wielu dzieci przed zabraniem ich do kina (a te, które pójdą same mają raczej powyżej dwunastu lat) nie jest w stanie zabić potencjału drzemiącego w owej stylistyce.

To również dobry znak dla DC, które ma szansę ostatecznie ustabilizować sinusoidę jakości swoich produkcji i podążyć ku świetlanej przyszłości bycia uniwersum posiadającym naprawdę przyzwoite filmy – po wzorowym wyciśnięciu ostatnich soków z kulturowego fenomenu Jokera czeka na nas film o drugiej ulubienicy fanów, Harley Quinn.

Joker to opowieść o strudzonym życiem komiku, który popada w obłęd i staje się psychopatycznym mordercą. Film wywołał w środowisku duże poruszenie i zbiera mieszane recenzje pod względem fabuły – co bynajmniej nie przesądza o jego jakości, która jest uznawana za bardzo dobrą. Polska premiera miała miejsce 4 października.


Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze