10.04.2024, 07:15Lektura na 2 minuty
Wideo

„Joker 2” na pierwszym trailerze. Harley Quinn i Arthur Fleck nie są już samotni

Warner Bros. pokazał długo oczekiwany zwiastun filmu „Joker: Folie À Deux” z Joaquinem Phoenixem i Lady Gagą.


Jakub „rajmund” Gańko

Tego, że „Joker” z 2019 roku doczeka się kontynuacji, można było bez problemu spodziewać się na widok wyników kasowych filmu Todda Phillipsa. Sequel takiej historii musiał jednak zostać oparty na jakimś szalonym pomyśle, aby nikt nie oskarżał go o pójście po linii najmniejszego oporu wyłącznie w celu maksymalizowania zysków. Na szczęście filmowiec miał taki pomysł: musical. I do tego z Lady Gagą w roli Harley Quinn. Jeśli dotąd zastanawialiście się, co z tego może wyjść, długo oczekiwany pierwszy zwiastun nieco rozjaśni wam sytuację.

Bez zbędnego przedłużania:

Zgodnie z zapowiedziami „Joker: Folie À Deux” rozpoczyna się mniej więcej w tym samym momencie, w którym skończył się poprzedni film, tj. od uwięzienia głównego bohatera w Azylu Arkham. To właśnie tam grany przez Joaquina Phoenixa Arthur Fleck poznaje Harley Quinn i powoli zaczyna pomiędzy nimi pojawiać się nić porozumienia. Co będzie dalej? Wspólne śpiewanie? Sianie zniszczenia? Dalsza zatapianie w toksycznej relacji? Znajomość komiksowych perypetii Jokera może tu nieco podpowiedzieć, aczkolwiek nie zdziwię się, jeśli Todd Phillips kolejny raz odejdzie od utartych schematów.

„Joker: Folie À Deux” trafi do polskich kin 4 października tego roku. Oprócz Phoenixa i Gagi na wielkim ekranie zobaczymy m.in. Catherine Keener, Brendana Gleesona i Zazie Beetz. Za scenariusz odpowiada reżyser oraz Scott Silver. Podobnie jak w przypadku pierwszego „Jokera”, film otrzymał kategorię wiekową R, możemy więc spodziewać się sporej dawki przemocy, wulgarnego języka i nagości.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1862

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze