2
26.05.2023, 11:00Lektura na 2 minuty

Homeworld 3 z potężnym opóźnieniem

Kosmiczne podróże trwają naprawdę długo. Robienie gier o kosmosie też wymaga czasu, więc Homeworld 3 zostaje opóźniony.


Marcin Hołowacz

Jeszcze w 2022 roku pisaliśmy o nowym spojrzeniu na walkę w oficjalnym gameplayu Homeworld 3. Perzi tłumaczył wtedy, że w zwiastunie pokazano m.in. jak ważne jest gromadzenie zasobów do budowy nowych jednostek, a także wykorzystywanie ekstraktorów do przechwytywania i przekształcania uszkodzonych statków wroga.

Dzisiaj mam dla was odrobinę smutniejsze wieści, bo premiera Homeworlda 3 została opóźniona. Nowy termin celuje w 24 lutego 2024 roku. Zanim wszyscy zabiorą się za lamentowanie, chciałbym zwrócić uwagę na coś, co być może nie rzuca się od razu w oczy, ale moim zdaniem ma duże znaczenie: tak naprawdę opóźnianie premier jest czymś pozytywnym.

Ile razy gracze mieli już dość płacenia za zepsute i niedokończone tytuły? Ile razy mówiło się o tym, że „dana gra potrzebowała jeszcze roku”? Osobiście myślę, że gdy twórcy decydują się na późniejszą premierę, to trzeba szukać w tym również czegoś dobrego.

Prawdopodobnie sukces The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom obił się wam o uszy, a przecież w sieci pojawiły się informacje, że ta gra była gotowa już rok przed premierą. Dodatkowy czas wykorzystano do nanoszenia ostatnich szlifów, dopracowania poszczególnych aspektów itd.

W oficjalnym komunikacie od twórców Homeworlda 3 możemy przeczytać, że priorytetem jest stworzenie gry, która dorówna jakości swoich poprzedników i będzie godna spuścizny po tak znanej serii. Homeworld 3 aktualnie zmierza właśnie w takim kierunku, lecz projekt wymaga dodatkowego czasu, który zostanie wykorzystany do nanoszenia ostatnich szlifów.

Twórcy są świadomi pasji fanów i ciężko pracują na to, żeby ich zadowolić. Co ciekawe, trafiłem też na wzmiankę o zapowiedzi dużej porcji informacji dla miłośników serii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to miało miejsce już latem tego roku. Widziałem też pozytywny komentarz od użytkownika Twittera, który stwierdził, że skoro czekał 20 lat, to kilka miesięcy go nie zbawi.

Jeśli z jakiegoś powodu nie mieliście okazji tego obejrzeć, to przypominam o widowiskowym zwiastunie Homeworlda 3. Zaczyna się spokojnie, lecz później mamy okazję zobaczyć piekło w kosmicznym wydaniu.

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów312

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane